اشتباه زنان در ارتباط با مردان

اشتباه زنان در ارتباط با مردان

یکی از بزرگ ترین اشتباهاتی که ما زن ها در مقابل آقایان انجام می دهیم این است که با صدای بلند فکر می کنیم . همین اتفاق باعث می شود که یک مرد در جلسه مشاوره به راحتی بگوید ؛ “از اینکه همسرم دهانش را باز می کنه و هرچی توی سرش می گذره را با صدای بلند بیرون می ریزه بدم میاد! ” .  یا اینکه این موضوع را به عنوان یکی از اصلی ترین مشکلاتی که با همسرش دارد ، مطرح کند ؛ “می دونید چه چیزی من را خیلی عصبانی می کنه ؟ وقتی زن ها از یک یک مراحل حل مشکل با صدای بلند می گذرند . تمام کارهایی که باید آن روز انجام بدهند را لیست می کنند . این باعث می شه از اتاق فرار کنم .” نظیر این گفته ها را بارها در مصاحبه هایم با مردها شنیده ام . مشکل تفاوت هایی است که بین مردها و زن ها وجود دارد . مردها “راه حل مدار” و زن ها “فرایند مدار” هستند . زن ها یک یک مراحل تفکر خود را با صدای بلند طی می کنند . ممکن است زن ها حتی متوجه نباشند که چنین رفتاری می کنند .

  • مردها چطور واکنش نشان می دهند ؟

واکنش اغلب مردها در مواجهه با زن های فرایند مدار درست به این شکل است ؛ “زن ها واقعا زیاد حرف می زنند !” . منظور واقعی یک مرد از این حرف ، این است که زن ها بیش از آنچه مردها دوست دارند و مایل هستند بشنوند ، افکار و احساسات خود را به زبان می آورند . برای ما زن ها این حالت کاملا طبیعی است ، درحالی که برای مردها کمی زیادی به نظر می رسد . آنها نمی توانند شاهد تمام روند حل مسئله باشند و از زن ها هم انتظار دارند که مثل خودشان در خفا فکر کنند ، تصمیم بگیرند و تنها در حضور جمع این تصمیم را اعلام کنند .

  • برو سر اصل مطلب !!!

تا به حال برایتان پیش آمده هنگامی که دارید افکار و احساسات خود را ابراز می کنید ، شوهرتان در صندلی خود “وول بخورد” و درحالی که بی صبر و کم طاقت شده به شما بگوید ؛ “عزیزم می شه زودتر بروی سر اصل مطلب ؟” . در این شرایط چه فکری درمورد همسرتان و نگاهی که به شما دارد ، می کنید ؟؟؟ در چنین شرایطی احتمالا احساس می کنید نمی خواهد به صحبت های شما گوش کند و برای احساسات تان اهمیتی قائل نیست ، اما احساس واقعی او این است که شما او را با این صحبت های طولانی شکنجه می کنید . اما نگران نباشید . اگر درک بهتری از آنچه در ذهن خودتان و همسرتان می گذرد پیدا کنید و تفاوت های میان مریخی ها و ونوسی ها را بشناسید ، تحمل موضوع و پیدا کردن راه حل میانه برای تان آسان تر خواهد شد .

شاید حال که می دانید مردها راه حل مدار هستند ، بتوانید موضوع را بهتر درک کنید . مردها در هر مورد به دنبال “اصل مطلب” و “لپ کلام” هستند . آنها دوست دارند احساس واقعی شما را ظرف تنها بیست و پنج کلمه یا حتی کمتر بشنوند . آنچه مردها نمی توانند درک کنند ، این است که صرف صحبت درباره احساسات برای ما زن ها بخشی از فرایند حل و فصل آن احساسات است و اینکه خود صحبت کردن به ما کمک می کند تماس و درک بهتری از احساسات مان داشته باشیم . مردها می خواهند این فرایند را اول در سرشان طی کنند و بعد به نتیجه و راه حل برسند اما زن ها فرایند مدارتر بوده و حین همان صحبت کردن به راه حل می رسند .

  • اشتباه هایی که نباید مرتکب شد .

زن ها با صدای بلند از مشکلات شان شکایت می کنند و فراموش می کنند ، بگویند ؛ “برای یافتن راه حل چندان هم عاجز و درمانده نیستند” . به همین خاطر مردها ، زن ها را متهم می کنند که غرغرو هستند و زیاد از حد گله و شکایت دارند . برخی زن ها در پاره ای اوقات “بازی قربانی” را انجام می دهند . مدام نق می زنند و برای تغییر شرایط زندگی یا حل مشکلاتشان تلاش نمی کنند و برخی دیگر مسئولیت مشکلات خود را به عهده می گیرند . گرچه ممکن است با صدای بلند هم از آن شکایت کنند ، درحالی که مردها گله و شکایت خود را “درون ریزی” می کنند .

  • مردها چه برخوردی می کنند ؟

هنگامی که مردی شاهد است زنی افکار و احساسات منفی خود را با صدایی بلند بیرون می ریزد ، نمی داند این روشی است برای تخلیه روانی و احساسی او . مردها حتی نمی توانند درک کنند چگونه همسرشان با همین حرف زدن در جهت حل و فصل مشکل خود قدم برمی دارد . این حالت مردها را سرد کرده و باعث می شود فرض را بر این بگذارند که همسرشان تا ابد به صحبت کردن ادامه خواهد داد ، چون نمی توانند راه حلی برای مشکل خود بیابند ، احساس می کنند مسئول هستند مشکل را حل کنند و به کمک او بشتابند .

  • خودتان مشکل را حل کنید .

شاید این تفاوت ها آزاردهنده باشد اما وقتی بدانید که موضوع ، اخلاق شخصی شریک زندگی شما نیست و در میان همه هم جنس هایش دیده می شود ، با آرامش می توانید راه حلی پیدا کنید . ما این سه راه را پیشنهاد می کنیم ؛

  1. نحوه تفکر با صدای بلند که خصیصه زنان است را برای همسرتان توضیح دهید . به او بگویید او و نحوه تفکرش درباره مسائل را هم درک می کنید . منظورم این نیست که زن ها نباید با صدای بلند فکر کنند ، اما صحبت با همسرتان در این باره می تواند شرایط را راحت تر کند .
  2. هنگامی که راجع به مشکلی با همسرتان صحبت می کنید ، به او وقت بدهید تا به راه حلی برسید . تصور کنید با همسر خود مشغول برنامه ریزی برای تعطیلات تان هستید و می خواهید به این نتیجه برسید که آیا پنجشنبه شب حرکت کنید یا جمعه صبح . روش نادرست ، با صدای بلند فکر می کنید و مزایا و مضرات هر یک را به تفصیل برمی شمرید و این فشار را به همسرتان می آورید که فورا به شما جواب دهد . روش درست ، اطلاعات را با همسرتان در میان می گذارید و از او می پرسید که آیا دوست داری راجع به آن صحبت کنیم یا ترجیح می دهی کمی فکر کنی و جوابت را بعدا به من بدهی ؟
  3. این حالت به همسرتان فرصت می دهد بدون احساس جبر و ترس از اینکه مبادا پاسخ غلطی بدهد ، با وقت کافی ، راجع به اطلاعات داده شده تامل کند . دادن این حق انتخاب به همسرتان که چه وقت پاسخ دهد ، در او این احساس را به وجود می آورد که آزاد است ، به علاوه از طرف شما هم احساس کنترل و تحت فشار بودن نخواهد داشت .

گردآوری توسط عقدونه .

عقدونه بزرگترین بانک اطلاعاتی مجموعه های تشریفاتی مشهد .
بهترین تالار در مشهد ، زیباترین باغ تالار در مشهد ، مجلل ترین هتل تالار در مشهد ، با شکوه ترین باغسرا در مشهد و همچنین حرفه ای ترین آتلیه در مشهد را از ما بخواهید .
عقدونه برندی نو با ایده های متفاوت .