نکات خانه داری (جرم گیری)

نکات خانه داری (جرم گیری)
  • جرم گیر سماور یا کتری .
  1. سماور یا کتری خود را با مقدار مساوی آب و سرکه پرکنید ، آن را به جوش آورده به مدت 10 دقیقه بجوشانید و بعد آن را خاموش کرده و بگذارید از شب تا صبح بماند . سپس آن را بشویید ، آب بکشید و خشک کنید .
  2. مقداری جوش شیرین داخل آب سماور یا کتری ریخته و آن را بجوشانید تا جرم ها برطرف شوند .
  • شیر آب .

برای بر طرف کردن آهک در اطراف شیرهای آب ، یک دستمال را به سرکه آغشته کرده و به دور شیر آب محکم ببندید و حداقل دوساعت صبر کنید ، پس از این مدت دستمال را باز کرده و محل را با آب بشویید .

  • شستن بشقاب .

هنگام شستن بشقاب ها ، چند قاشق غذاخوری سرکه داخل آب بریزید ، سرکه چربی ها را از بین می برد و بشقاب ها را شفاف و درخشان می کند .

  • شستن فلاسک .

برای پاک کردن ترموس یا فلاسک ، چند قاشق غذاخوری جوش شیرین داخل آن ریخته و آن را با آب گرم پر کنید . بعد از 15 دقیقه فلاسک را بشویید و از تمیزی و درخشان بودن آن لذت ببرید .

  • قوری .

قوری از جمله لوازم اصلی آشپزخانه است . پس از هربار دم کردن چای ، تفاله آن را کاملا خالی کنید و قوری را با آب گرم و پودر خوب بشویید . ضمنا هیچ وقت چای دم کرده را زیاد داخل قوری نگذارید چون بعد از مدتی بوی زننده ای به خود می گیرد .

  • تمیز کردن کارد و چاقو .

برای از بین بردن لکه های موجود بر روی کارد آشپزخانه و یا زنگ آن ، می توانید به جای پارچه یا ابر از چوب پنبه استفاده کنید . برای این منظور چوب پنبه را قدری خیس کرده و آن را به یک ماده پاک کننده آغشته نمایید ، سپس با حرکت به جلو و عقب ، آن را روی تیغه کارد بکشید تا تمیز شود .

گردآوری توسط عقدونه .

عقدونه بزرگترین بانک اطلاعاتی مجموعه های تشریفاتی مشهد .
بهترین تالار در مشهد ، زیباترین باغ تالار در مشهد ، مجلل ترین هتل تالار در مشهد ، با شکوه ترین باغسرا در مشهد و همچنین حرفه ای ترین آتلیه در مشهد را از ما بخواهید .
عقدونه برندی نو با ایده های متفاوت .