درست شنیدن

درست شنیدن

بی صبر و حوصله بودن ، یکی از بزرگترین اشتباهات شنیداری ما زن ها است که در ارتباط با مردها مرتکب می شویم . من نیز گرفتار این عادت ناپسند بودم و به علت موقعیت شغلی که به عنوان یک درمانگر داشتم ، این عادت باعث وخیم تر شدن وضعیت روابط من می شد . مثلا همسرم تلاش می کرد تا در مورد مسئله ای که اسباب ناراحتی او را فراهم آوزده بود ، صحبت کند . وقتی در مورد آن مسئله بیش از چهار یا پنج جمله نگفته بود ، فهمیدم که چه احساسی دارد و آماده پاسخ دادن می شدم . او همچنان در حال حرف زدن بود و من با ناراحتی تکان می خوردم و فکر می کردم که چرا نمی تواند راحت حرفش را بزند ؛ تا اینکه بالاخره تحملم تمام می شد ، پس حرفش را قطع می کردم و مثلا می گفتم ؛ “عزیزم ، فکر می کنم می خوای بگی که …” و کل مسئله را برایش توضیح می دادم . اعتراف می کنم که اکثر اوقات احساسات او را درست حدس می زدم . اما با این کار به همسرم امکان حرف زدن را نمی دادم و در نتیجه او نمی توانست فرآیند درک کردن احساسات خود را کامل کند . این امر موجب عصبانیت او می شد ، چون فکر می کرد به احساساتش دستبرد زده شده و احساس حقارت می کرد . راه حل آن چیزی نبود جز ؛

  1. به همسرتان فرصت بدهید تا بتواند احساساتش را بیان کند .
  2. نقشه احساساسی را به همسر خود نشان دهید و به او کمک کنید تا بتواند شش سطح یا لایه احساسی را درک کند .
  3. اطمینان حاصل کنید که هنگام ابراز احساسات از نقشه احساساسی خود بهره می گیرید .
  4. به همسر خود نشان دهید او را درک می کنید . هیچ چیز برای یک مرد ناراحت کننده تر از این نیست که احساس کند کسی او را درک نمی کند . آقایان اکثر اوقات چنین احساسی دارند ، چون وقتی احساسات خود را بیان می کنند ، ما چندان به آن ها اهمیت نمی دهیم . وقتی به مردها نشان می دهید که آن ها را درک می کنید ، بیشتر به احساسات شما توجه می کنند .

ذیلا چند روش ارائه شده است که با بهره گیری از آن می توانید هنگام گوش کردن به حرف های همسر خود به او واکنش مثبت نشان دهید ؛

  1. تلاش کنید که یک شنونده فعال باشید ، آنچه را که می شنوید تکرار کنید . این یک تکنیک ارتباطی ساده است که درمان گرها به زوج های جوان می آموزند .
  2. همسر خود را لمس کنید .
  3. کنار یکدیگر و با تکیه دادن سر به شانه همسرتان می توانید احساس صمیمیت بیشتر و گفتگوی احساسی رضایت بخش تری را داشته باشید .

این چند توصیه شنیداری در روابط من تاثیرگذار بودند و امیدوارم برای روابط شما نیز موثر باشند . این اطلاعات را با همسر خود در میان بگذارید، بدین ترتیب او نیز یک شنونده خوب خواهد بود .

گردآوری توسط عقدونه .

عقدونه بزرگترین بانک اطلاعاتی مجموعه های تشریفاتی مشهد .
بهترین تالار در مشهد ، زیباترین باغ تالار در مشهد ، مجلل ترین هتل تالار در مشهد ، با شکوه ترین باغسرا در مشهد و همچنین حرفه ای ترین آتلیه در مشهد را از ما بخواهید .
عقدونه برندی نو با ایده های متفاوت .