رازهای نگفته زندگی مشترک

رازهای نگفته زندگی مشترک

اولین گام در روابط زناشویی نحوه ی صحبت کردن است ، طرز صحیح صحبت کردن با همسرتان تاثیر بسزایی در روابط شما می گذارد . بعضی از خانم ها یا آقایان عادت دارند تمام اتفاقاتی را که در طول روز برای شان اتفاق افتاده است را برای همسر خود تعریف کنند . با این وجود گاهی اوقات صحبت کردن بسیار خظرناک است و سکوت در بسیاری از موارد بهتر از صحبت کردن می باشد . در این مقاله توصیه و پیشنهاد هایی را برای شما ارائه خواهیم کرد . از دیدگاه روان شناسان انسان ها از این منظر به چند دسته تقسیم می شوند ؛

  1. افرادی که همه مطالب زندگی خود چه در حال ، چه در گذشته را برای همسران خود بازگو می کنند به بلوغ فکری نرسیده اند ، ذهنشان مانند دوران نوجوانی شان عمل می کند که عادت داشتند همه چیز را برای خانواده خود تعریف کنند .
  2. افرادی که در تعاریف خود و صحبت های شان اغراق می کنند و حتی گاهی وقت ها به دروغ نیز متوسل می شوند ، افرادی هستند که اعتماد به نفس کمی دارند ، با این کار قصد دارند تا اعتماد به نفس خود را افزایش دهند .

امروزه پیوند بین زوج ها با ازدواج هایی که در سابق صورت می گرفت کاملا متفاوت می باشد .  اکثر زوجین هر دو با هم به کار بیرون از خانه اشتغال دارند ، زمان کمی را برای صحبت کردن با یکدیگر دارند و هنگامی که فرصتی برای صحبت کردن پیش می آید در اغلب موارد راجع به کار بیرون از خانه ی خانم یا آقا می گذرد ، به ندرت پیش می آید که زوجین در مورد رابطه ی خودشان و زندگیشان به صحبت بنشینند .

حال به توضیح این موضوع می پردازیم که چرا نباید تمام صحبت های خود را به همسرتان بازگو کنید ؟ این سوال چندین پاسخ دارد .

  • از دیدگاه بعضی از روانشناسان افرادی که گذشته تلخ و سخت داشته اند باید توجه کنند که ، تجربه های تلخ گذشته باید چراغ راه آینده باشد و بس . سعی کنید با گذشته های تلخ تان خداحافظی کنید و با عنوان کردن تجربه ها ذهن همسر تان را مغشوش نکنید . توجه کنید که شما دیگر در دوران مجردی به سر نمی برید ، شما تشکیل خانواده داده اید و از همان روز اول که وارد زندگی زناشویی می شوید باید سعی کنید  گذشته ی خود را مدام یادوآری نکنید و الان زمان آن است به زندگی دو نفره ی که دارید فکر کنید ، صحبت هایتان نیز باید حول زندگی مشترک تان باشد نه گذشته تلختان .
  • اگر از اشتباهات گذشته عبرت گرفته اید و تحول خاصی در رفتارتان ایجاد کرده اید لزومی به بازگو کردن اشتباهات گذشته تان نیست ، چون ممکن است بر دیدگاه طرف مقابل شما اثر منفی بگذارد و یا برخی از قابلیت های فعلی تان نادیده گرفته شود . مگر در مواردی که بازگو کردن تجربه شما می تواند مانع تکرار اشتباه برای طرف مقابلتان شود .
  • صحبت هایی را از گذشته ، برای همسرتان باز گو و تعریف کنید . اما سعی کنید وارد جزییات نشوید ، مسائل را برای او کاملا باز نکنید و نشکافید .

حال می پردازیم به اینکه چه صحبت هایی را نباید مطرح کرد .

  1. مشکلاتی که در دوران قبل از ازدواج برایتان بوجود آمده و بازگو کردن آن تنها باعث مشغول کردن ذهن همسرتان می شود . نا گفته نماند که مسائلی است که گفتن آنها به همسرتان ضروری است مثلا تجربه نامزدی ناموفقی اگر در گذشته داشته اید به همسر تان بگویید اما اگر مشکل از شما نبوده  آیا واقعا لازم است همسرتان از جزئیات آن مطلع باشد ؟ مشکلاتی که با پدر و مادر ، خواهر یا برادر تان داشته اید و عنوان کردن آنها به دیدگاه همسرتان نسبت به خانواده تان خدشه وارد می کند ، کمبود هایی که در زندگی با آنها مواجه بوده اید ، رنج ها و مشقت هایی را که متحمل شده اید و مسائلی مانند این موضوعات را بهتر است بازگو نکنید .
  2. اگر زمانی به رفتار هایی که انجام می داده شک کردید و در وفاداریش نسبت به خودتان مردد بودید و متوجه اشتباه خود شدید هرگز این موضوع را مطرح نسازید ، زیرا احساس وفاداری که بین شما و همسرتان وجود دارد در آن زمان از بین می رود .

گردآوری توسط عقدونه .

عقدونه بزرگترین بانک اطلاعاتی مجموعه های تشریفاتی مشهد .
بهترین تالار در مشهد و تالار عروسی در مشهد ، زیباترین باغ تالار در مشهد ، مجلل ترین هتل تالار در مشهد ، با شکوه ترین باغسرا در مشهد و همچنین حرفه ای ترین آتلیه در مشهد را از ما بخواهید .
عقدونه برندی نو با ایده های متفاوت .