زندگی میدان جنگ نیست !

زندگی میدان جنگ نیست !

این را بدانید که جواب های ، هوی نیست …

بسیاری از زوج‌‌های جوان در ابتدای زندگی مشترک با همسرشان همانند دوستانشان رفتار می‌کنند یعنی به همان شکل ، لجباز و یا حاضر جواب هستند .
آنها فکر می‌کنند در روابط زناشویی و در مقابل همسرشان هم می‌توانند همین رفتار را داشته باشند غافل از این که زندگی مشترک عرصه رقابت زن و شوهر نیست و اگر بخواهند مدام به پاسخ دهی بپردازند و در برابر هم قد علم کنند ، کانون گرم خانوادگیشان از هم پاشیده خواهد شد .

  • در رابطه با دوستان ، حاضر جوابی و پاسخ‌هایی بعضاً تند و تیز به حساب شوخی گذاشته و به زودی فراموش می‌شوند . اما در زندگی مشترک و خانوادگی این نوع برخورد ها مقابل به مثل را به دنبال می‌آورد و تلافی کردن های مداوم و لجبازی ها ، آتش اختلاف را دامن می زند و خانه را به میدان جنگ تبدیل می‌کند .
  • بنابراین در برخورد با همسر‌تان از لجبازی و مقابل به مثل دوری کنید و اگر مسئله‌ای وجود داشت با آرامش و سیاست آن را خنثی کنید و به یاد داشته باشید شما قرار است سا‌‌ل های سال در کنار هم زندگی کنید و مسلماً اگر در این زندگی رابطه‌ای دوستانه و صمیمانه‌ای حکم فرما باشد، لحظات لذت بخشی را کنار هم خواهید گذراند .
  • در صورتی که با همسر‌تان اختلاف نظر دارید ، سعی کنید بدون جار و جنجال و با منطق نظراتتان را مطرح کنید . اگر همسر شما یک بار به حرف شما عمل نکرده‌ است آن را بهانه‌ای برای جبهه‌گیری قرار ندهید . به جای این کار سعی کنید گذشته را فراموش کنید و برای موضوعات جدید تصمیم عاقلانه‌ای بگیرید .
  • اگر همسر‌تان یک روز با ناراحتی و بی‌حوصلگی با شما رفتار کرد شما به جای اخم و ناراحتی سعی کنید علت رفتار او را جویا شوید و در برطرف کردن ناراحتی او بکوشید . نه این که با رفتار‌تان به ناراحتی او اضافه کنید .

منبع : فقط عروس داماد ها بخوانند . تالیف محمدرضا قربان زاده .

عقدونه بزرگترین بانک اطلاعاتی مجموعه های تشریفاتی مشهد .
بهترین تالار در مشهد ، زیباترین باغ تالار در مشهد ، مجلل ترین هتل تالار در مشهد ، با شکوه ترین باغسرا در مشهد و همچنین حرفه ای ترین آتلیه در مشهد را از ما بخواهید .
عقدونه برندی نو با ایده های متفاوت .