عوامل خیانت در مردان

عوامل خیانت در مردان

کلمه خیانت واژه ای آشنا است و بارها شنیده اید که مردی به همسرش خیانت کرده و به دور از چشم وی با فرد دیگری در ارتباط بوده است . چه علت هایی می تواند زمینه ساز خیانت مردان متاهل نسبت به همسرانشان شود ؟

  • علت خیانت مردان متاهل به همسران خود .

در زندگی زناشویی برای یک زن هیچ چیز سخت تر و دردناک تر از این نیست که بفهمد مرد زندگی اش ، تکیه گاهش ، کسی که در زمان ازدواج متعهد شده تنها با او باشد ، مخفیانه با زن دیگری ارتباط برقرار و به او خیانت کرده است . واقعیت انکار ناپذیری که این روزها پای ثابت دادگاه های خانواده شده و روزی نیست زنانی با چشمانی اشکبار و دلی پرخون ، به دنبال جدایی و گرفتن حق و حقوق از دست رفته شان نباشند . مردان بیش از زنان در زندگی مشترک دچار خیانت می شوند و از سن 28 تا 50 سالگی بیشترین خیانت ها از سوی مردان صورت می گیرد . پژوهشگران به دنبال علت خیانت برخی زوج ها هستند . با توجه به رواج عدم پایبندی به اصول اخلاقی در زندگی زناشویی در کشورهای غربی ، محققان در پی کشف علت علمی شکل گیری روابط غیراخلاقی در این کشورها هستند . بر اساس نتایج یک مطالعه که سال 2011 منتشر شد ، از هر پنج مرد و زن آمریکایی یک نفر با برقراری روابط ناسالم به همسر فعلی خود خیانت می کند .

مطالعات دیگر ، حاکی از آن است که تعداد مردان خیانتکار به مراتب از زنان خیانتکار بیشتر است . این قبیل افراد دلایل متعددی برای توجیه اقدام غیر اخلاقی خود ذکر می کنند . عده ای بیماری و ناتوانی جسمی یا روحی همسرشان را بهانه می کنند و عده ای دیگر انسان های خودشیفته و مغروری هستند که فکر می کنند همسرشان به خیانت آنها پی نخواهد برد . پِپِر شوارتز ، استاد جامعه شناسی دانشگاه واشنگتن معتقد است به تعداد آدم های خیانتکار روی زمین دلایل متنوع برای خیانت وجود دارد . محققان توانسته اند مردان و زنان خیانتکار را به دو دسته تقسیم کنند ؛

  1. دسته اول شامل کسانی می شود که از زندگی زناشویی خود خسته شده اند و رابطه فعلی دیگر برای آنها جذابیتی ندارد . اینها اغلب افرادی هستند که مدت طولانی در یک رابطه بوده اند و اکنون به دنبال یک نشاط جدید می گردند . دسته اول به معنای واقعی خواهان شروع یک رابطه جدید نیستند و فقط تمایل دارند از آشنایی با آدم های جدید و شروع رابطه با آنها سرگرم شوند . در نشست سالانه سال گذشته انجمن جامعه شناسی آمریکا عنوان شد زنان متأهلی که به شوهرشان خیانت می کنند عمیقا به دنبال یک زندگی به تعبیر خودشان عاشقانه تر می گردند . گفته می شود این زن ها با این که از شوهرشان راضی هستند و حرفی از طلاق نمی زنند ، اما یک رابطه جدید را خارج از ازدواج شروع می کنند .
  2. دسته دوم شامل کسانی می شود که از رابطه زناشویی فعلی خود احساس رضایت نمی کنند . اینها اغلب افرادی هستند که به دلایل مختلف ، شاید وجود فرزند یا منافع مالی ، قصد جدایی ندارند ، اما به شدت به دنبال چیزی می گردند که احساسات شان را با آن ارضا کنند و متأسفانه در بسیاری موارد، تنها چیزی که به نظرشان می رسد وارد شدن به یک رابطه غیراخلاقی است. در این میان هستند عده ای که به قصد انتقامجویی اقدام به این کار می کنند . هرچند مطالعات اخیر حاکی از آن است که انتقام جویی علت اصلی این رفتار نابهنجار نیست .

کارشناسان معتقدند کسانی که به لحاظ اقتصادی به همسران شان وابسته اند ، بیشتر در خطر اقدام به خیانت قرار دارند . آمارها نشان می دهد چنانچه سطح درآمد یک مرد از همسرش پایین تر باشد ، احتمال ارتکاب خیانت از سوی او به مراتب بیشتر از عکس این حالت است . شاید علت این باشد که جامعه به مردان می آموزد مرد باید نان آور خانه باشد . کریستین مانش ، استادیار جامعه شناسی دانشگاه کانکتیکات توضیح می دهد مردان کم درآمد وقتی می بینند چرخ زندگی به دست همسرشان می چرخد احساس بی کفایتی می کنند . این مردان وقتی احساس می کنند نقش مردانه آنها با تهدید مواجه شده سعی می کنند به نحوی مردانگی خود را ثابت کنند . آنها پریشان گونه به دنبال راهی می گردند تا به همسرشان گوشزد کنند اقتدار مردانه آنها همچنان پابرجاست ، حتی اگر خودشان در شرایط فعلی نان آور خانه نباشند. از طرف دیگر ، حتی اگر مرد به لحاظ اقتصادی خودکفا بوده و به همسرش وابسته نباشند، باز هم احتمال بروز این رفتار نابهنجار از سوی آنها بالاتر از زنان گزارش شده ، زیرا فرصت خیانت برای آنها فراهم تر است . زنان نان آور پس از اتمام کار باید به انجام امور منزل برسند یا از فرزندانشان مراقبت کنند و عملا دیگر فرصتی باقی نمی ماند که به رابطه ای جدید فکر کنند .

در پایان کارشناسان یادآور می شوند اطلاع از خیانت همسر مسأله ای ناگوار است و فرد خیانتکار باید در انتظار واکنش شدید اخلاقی و قانونی باشد . التیام این زخم مدت ها طول می کشد ، اما چنانچه بنیاد خانواده از استحکام کافی برخوردار باشد ، امید است مرد یا زن خیانت دیده همسر خیانتکار را ببخشد و این بحران هر چند سخت از سر گذرانده شود . در این موارد مراجعه به مشاور خانواده نیز توصیه می شود .

گردآوری توسط عقدونه .

عقدونه بزرگترین بانک اطلاعاتی مجموعه های تشریفاتی مشهد .
بهترین تالار در مشهد ، زیباترین باغ تالار در مشهد ، مجلل ترین هتل تالار در مشهد ، با شکوه ترین باغسرا در مشهد و همچنین حرفه ای ترین آتلیه در مشهد را از ما بخواهید .
عقدونه برندی نو با ایده های متفاوت .