مدیریت رابطه زناشویی در حضور فرزندان

مدیریت رابطه زناشویی در حضور فرزندان

دغدغه خیلی از والدین این است که چطور وقتی فرزندشان در خانه حضور دارد بتوانند رابطه زناشویی با همسرشان داشته باشند ؟ یکی از دلایل مهم مشکلات جنسی نیز همین می باشد . زندگی جنسی اغلب زوجها وقتی بچه دار می شوند دیگر به آن سادگی قبل نخواهد بود . برای آن دسته از والدینی که به تازگی صاحب فرزند شده اند و هنوز با مشکلاتی مثل کمبود خواب دست و پنجه نرم می کنند ، شاید بزرگترین قاتل شور و اشتیاق این فکر است که تصور کنند با وجود بچه ها در خانه دیگر نمی توانند به همسرشان نزدیک شوند ؛ چون ممکن است کودکان آنها را ببینند یا صدایشان را بشنوند که باعث وحشت آنها و خجالت والدین بشود .

والدینی که در حضور کودکان و فرزندان خود روابط زناشویی انجام می دهند ، نه تنها در حق آن ها خیانت بلکه بزرگ ترین جنایت را مرتکب می شوند ، چرا که باعث تحریک و بیدار شدن زودرس غریزه جنسی کودکان و عامل تباهی و انحراف اخلاقی آن ها در آینده می شوند . به همین دلایل رابطه جنسی پدر و مادرهایی که بچه ها را کنار خودشان می خوابانند معمولا دچار اختلال می شود و آنها سردرگم هستند که چطور باید این مسئله را حل کنند . گاهی اوقات پدر و مادرها در این بین ضربه می خورند و بیشتر مواقع مراقبت جنسی کودک به خطر می افتد . دکتر علی شیخ الاسلامی در این باره توضیح می دهد.

  • پدر و مادرهایی که بچه های کوچک شان را کنار خودشان می خوابانند از نظر رابطه جنسی دچار اختلال می شوند ؟

بله اما این اختلال فقط متوجه مادر و پدر نیست ، در بسیاری از مواقع کودکان هم زمانی که بزرگتر می شوند با مشکلاتی دست و پنجه نرم می کنند . معمولا زن و شوهرها زمانی که ازدواج می کنند و تا وقتی که فرزندی ندارد با فراغ بال هر زمان که دوست داشته باشند رابطه جنسی برقرار می کنند و تولد فرزند آنها را دچار سردرگمی می کند و گاهی اوقات آنقدر دچار استرس می شوند که ممکن است رابطه زناشویی شان به خطر بیفتد .

  • از چه زمانی باید اتاق خواب کودک را جدا کرد؟

بچه از حدود یک و نیم سالگی می تواند در اتاق خواب خودش بخوابد و این نه تنها باعث می شود پدر و مادر خلوت خودشان را داشته باشند بلکه تاثیرات خوبی روی رشد کودک دارد و به او احساس استقلال می دهد . اگر بچه به اتاق خودش عادت کند ، پدر و مادر می توانند در ساعات استراحت بدون وجود مشکلی در کنار هم وقت بگذرانند .

  • بعضی ها فکر می کنند نوزادان متوجه چیزی نمی شوند و به همین دلیل رابطه جنسی شان را جلوی چشم نوزاد انجام می دهند . نظرتان در این خصوص چیست ؟

متاسفانه گاهی اوقات والدین با این تفکر که فرزندشان چیزی نمی فهمد و نوزاد است جلوی چشمان او با هم رابطه جنسی برقرار می کنند در حالی که نوزادان حتی وقتی نمی توانند صحبت کنند ، حافظه ای به شدت قوی دارند و همه تصاویر را در ذهنشان ضبط می کنند و حتی ممکن است فکر کنند پدرشان در حال کتک زدن و ناراحت کردن مادرشان است و این علاوه بر تاثیر رابطه جنسی بر روان کودک ، باعث می شود او از پدر هم کینه به دل بگیرد .

  • والدین چطور باید برنامه رابطه جنسی شان را تنظیم کنند تا برای کودک مشکلی پیش نیاید ؟

آنها باید ساعاتی که قرار است رابطه داشته باشند را به وقتی موکول کنند که کودک خواب است یا در خانه نیست . حتی می توان رابطه ی جنسی را از شب به صبح و زمانی که کودک خواب است موکول کرد . اگر سن بچه طوری باشد که بتوان او را به کسی سپرد بهتر است در هفته برای یک ساعت این کار را انجام داد تا والدین بدون استرس از بیدار شدن بچه رابطه ی جنسی شان را برقرار کنند . تولد فرزند در زندگی مشترک چیزی است که باید زندگی را تکامل ببخشید اما رفتار ناآگاهانه پدر و مادر گاهی اوقات باعث می شود زندگی با مشکلات جدی روبرو شو د. به طور مثال گاهی اوقات زوجین به دلیل همین هراس از دیده شدن در مقابل کودک مدام رابطه شان را به تعویق می اندازند و همین مسئله رفته رفته باعث سردی جنسی می شود در حالی که با یک برنامه ریزی ساده می توان این مشکل بزرگ را حل کرد .

عقدونه بزرگترین بانک اطلاعاتی مجموعه های تشریفاتی مشهد .
بهترین تالار در مشهد ، زیباترین باغ تالار در مشهد ، مجلل ترین هتل تالار در مشهد ، با شکوه ترین باغسرا در مشهد و همچنین حرفه ای ترین آتلیه در مشهد را از ما بخواهید .
عقدونه برندی نو با ایده های متفاوت .