مردانه است ؛ اما خانم ها باید بدانند !

مردانه است ؛ اما خانم ها باید بدانند !

از حق که نگذریم به هر حال دختری که پا در یک زندگی جدید با فردی جدید می‌گذارد ، تربیت شده یک “مادر” با الگوی رفتاری به طور متوسط 20 ساله است و به خاطر همین تربیت عمیق که سال هاست در وجودش ریشه گرفته ممکن است اشتباهاتی را در زندگی مشترک مرتکب شود ، هر چند که این اشتباهات و رفتارها ممکن است حاد نباشد اما به هر حال با ممکن است با عکس العمل های غیرقابل پیش بینی از سوی همسرش مواجه شود که این رفتارهای ناراحت کننده عمیقا ریشه در رفتارها و برخورداری پس از ازدواج زن نسبت به همسرش دارد . هر قدر هم درمورد تفاوت های خانم ها و آقایان بگوییم ، کم گفته ایم . گاهی حتی ساده ترین رفتارهای این دو جنس که می خواهند با آرامش زیر یک سقف زندگی کنند ، زمینه را برای جنگ های زن و شوهری فراهم می کند .

حمیدرضا رحمانی ، مشاوره خانواده معتقد است بزرگترین و مهمترین اشتباهی که زن ها مرتکب می‌شوند بهانه گیری است که علت آن عدم آگاهی از نقش جنسیتی خودشان است . زن و مرد در زندگی مشترک نقش هایی مختص به خودشان دارند که عدم آگاهی و شناخت از این نقش ها منجر به بروز مشکلات بسیار رایج جامعه امروز است .

  • خانم ها ، حواستان به جایگاه اصلی تان باشد .

در روزگاری که در آن به سر می بریم بسیاری از زنان تمایل دارند نقش های مردانه را داشته باشند و یا به عبارتی از دید مردان “پایشان را از گلیم خود درازتر می‌کنند” و در رفتارها و کارهای همسرشان دخالت می‌کنند ، به گونه ای که نقش مرد را به نقش زنانگی و اصلی خود پیوند می‌زنند . زمانی که زن به سمت نقش‌های جنسیتی مردانه می روند طبیعتا مردها نیز به سمت نقش های جنسیتی زنانه کشیده می‌شوند و در نهایت این عمل ، خانواده کار کرد خود را از دست داده و دچار اختلال می شود ، اما هیچ کدام اطلاعی ندارند مشکلی که در زندگی امروز برایشان پیش آمده ریشه در کجا دارد .

  • مدیریت زندگی مشترک یا مدیریت بانک ؟!!

بسیاری از زنان تصور می‌کنند وضعیت اقتصادی و مدیریت آن ربط زیادی به همسرشان ندارد و خودشان را در دخالت در این موضوع آزاد می‌بینند . خصوصا اگر همسرشان کارمند هم باشد . آنجاست که حتی فیش حقوقی او را هم کنترل می کنند ، اما خدا نیاورد روزی را که برای شوهر خود پول تو جیبی هم تعیین کنند . در مورد دخالت زنان در امور اقتصادی و مالی زندگی مشترک نیز می بایست گفت ، بررسی امور اتقصادی خانواده امری کاملا مردانه است و در صورتی که زن بخواهد در بخش اقتصادی خانواده تسلط پیدا کند فشار زیادی به صورت ناخواسته به خودش و همسرش وارد می کند . چرا که این نقش مردانه با روحیه اش سازگاری ندارد و این آسیب تا حدی است که زن زیبایی ذاتی خودش را از دست می‌دهد ؛ که این عامل مخرب باعث بروز خلاء هایی در وجود مرد می‌شود تا جایی که در جهت پر کردن این خلاء ها از هر راهی وارد عمل شود .

  • با صدای بلند حرف نزنید !!!

یکی از بزرگ ترین اشتباهاتی که زن ها در مقابل آقایان انجام می‌دهند این است که با صدای بلند فکر می‌کنند . همین اتفاق باعث می‌شود که یک مرد در جلسه مشاوره به راحتی بگوید ، “از اینکه همسرم دهانش را باز می‌کند و هر چی در سرش می‌گذرد را با صدای بلند بیرون می‌ریزد بدم می آید !!!” . یا اینکه این موضوع را بعنوان یکی از اصلی ترین مشکلاتی که با همسرش دارد ، مطرح کند و بگوید ، “می‌دانید چه چیزی من را خیلی عصبانی می‌کند ؟!! وقتی زن ها از یک یک مراحل حل مشکل با صدای بلند می‌گذرند . تمام کارهایی که باید آن روز انجام بدهند را لیست می‌کنند . این باعث می‌شود از اتاق فرار کنم .” مشکل تفاوت هایی است که بین مردها و زن ها وجود دارد . مردها “راه‌ حل مدار” و زن ها “فرایند مدار” هستند . زن ها یک یک مراحل تفکر خود را با صدای بلند طی می‌کنند . ممکن است زن ها حتی متوجه نباشند که چنین رفتاری می‌کنند .

  • برای همسرتان مادری نکنید !!!

هیچ زندگی مشترکی بی مشکل نیست چرا که در طول یک زندگی هم مرد و هم زن در طول سالیان دراز و با بالا رفتن سن خود ، با تغییرات زیاد ناخواسته‌ای در خلق و خوی خود مواجه خواهند شد . اما بهتر است هنگام مواجهه با یک مشکل چه کوچک و چه بزرگ اعتماد به شریک زندگی از بین برده نشود . هم مرد و هم زن با شریک زندگی خود باید به گونه‌ای رفتار کنند که از همسرشان همان رفتار را توقع دارند ، خصوصا زنان نباید بیش از حد در امور همسرشان دخالت کنند . چرا که یک مرد پس از ازدواج به خود می قبولاند که دیگر شخصی مثل مادرش در کنارش نیست که مثل گذشته و دوران مجردی و حتی کودکی در همه امورش دارای وظیفه باشد و طبیعتا از همسرش هم این توقع را خواهد داشت که بجای وی تصمیم گیری نکند و اصطلاحا برایش “مادری” نکند . یعنی مدام امور زوزانه مثل ، صبحانه خوردن ، غذا خوردن ، پرداخت قبوض و خصوصا تلفن زدن هنگام رسیدن به محل کار را به وی یادآوری نکند ، چرا که بی حافظه و فراموشکار بودن مردان فرضی زنانه است که ممکن است خطر آفرین باشند .

  • مردان در ذهنشان فکر می کنند …

گاهی تعبیرهای خودمان را از صحبت های یک مرد واقعیت می‌دانیم ولی در اصل این طور نیست . مثلا اگر یک مرد خسته است به این معنا نیست که حوصله شما را ندارد ، بلکه واقعا خسته است ، وقتی می‌گوید من هنوز گرسنه‌ام به این معنا نیست که دست پخت تو را دوست ندارد بلکه یعنی هنوز سیر نشده است . اگر مردی می‌گوید پول ندارد به این معنا نیست که می‌خواهد به شما کم پول بدهد و برای خانواده‌اش خرج کند بلکه یعنی واقعا پول ندارد . یعنی اگر یک مردی حرفی می‌زند ما زنان حرف‌های او را تعبیر می‌کنیم و باورمان هم این است که آن تعبیرها واقعی بوده و منظورش همین تعبیرهای ماست و نه آنچه واقعا خودش می‌گوید . توصیه همه مشاوران و روان شناسان خانواده عمدتا این خواهد بود که زنان در جهت تغییر رفتار خود بکوشند یعنی اگر واقعا به ادامه زندگی مشترک خود علاقه دارند هر چه سریعتر و مؤکدا مطابق میل همسر خود رفتارهایشان را تغییر بدهند .

همچنین بهتر است …

  • زنان از دخالت در امور و انجام کارهایی که همسرشان به تنهای می‌تواند انجام دهد پرهیز کنند .
  • همانند یک فرد بی فکر و بی خیال با وی رفتار نکنند بلکه با تصحیح رفتار و عملکرد خود به همسرتان تلقین کنند که وی تنها فرد مورد اطمینان آنها در زندگی مشترک است و تکیه گاه اصلی آن ها نیز در این زندگی فقط او و توانمندی هایش است .

گردآوری توسط عقدونه .

عقدونه بزرگترین بانک اطلاعاتی مجموعه های تشریفاتی مشهد .
بهترین تالار در مشهد ، زیباترین باغ تالار در مشهد ، مجلل ترین هتل تالار در مشهد ، با شکوه ترین باغسرا در مشهد و همچنین حرفه ای ترین آتلیه در مشهد را از ما بخواهید .
عقدونه برندی نو با ایده های متفاوت .