این چند راز را هرگز با همسرتان در میان نگذارید

این چند راز را هرگز با همسرتان در میان نگذارید

برخی رازهای پنهانی وجود دارند که در مورد صحبت پیرامون آن ها با شوهرتان تردید داشته و یا نمی دانید که کدامیک را باید گفت و کدامیک را باید برای همیشه کنار گذاشت . این مطلب راهنمای مناسبی برای شما خواهد بود .

  • رازهای پنهانی که باید از شوهرتان مخفی کنید !!!

در زندگی زناشویی حرف هایی وجود دارد که هرگز نباید به همسرتان بگویید . گفتن این حرف ها به همسرتان باعث می شود زندگی زناشویی تان مختل شود . همیشه می گویند نباید تمام حرف ها را به همسرتان بگویید و گاهی لازم است اسرار را پیش خودتان حفظ کنید . در سال های گذشته عمرمان و نگاه کردن به زندگی مان ناخودآگاه به این نتیجه می رسیم که چه خوب می گفتند بزرگان قدیم ما “تنهایی اصلا خوب نیست ، باید شریک زندگی داشت و همدمی که به وقت خود بتوانیم با او درد و دل کنیم” ، زندگی را برایمان جور دیگری معنی کرده بودند آنقدر ساده تعریف کردند فکر می کردیم که واقعا ساده است و البته این را هم بگویم در حال حاضر زندگی ها هیچ فرقی با زندگی گذشته نکرده ؛ بلکه فقط دیدگاه هایمان است که تغییر کرده است . دیدگاه هایی که باعث بی مهری و بی تفاوتی همسران می شود . در اینجاست که متوجه می شویم چه رازها و چه حرف هایی را باید به همسرمان بگوییم و چه رازهایی را نباید گفت تا باعث رنجش بیشتر وی نشود .

محسن آشوری استاد دانشگاه و روانپزشک با اشاره به “ناگفته ها و رازهایی که نباید به همسرمان بگوییم” می گوید ؛ از جمله رازهایی که نباید به همسرمان بگوییم زندگی گذشته و اتفاق هایی است که در طول روز برایمان رخ داده تا بدین ترتیب باعث تداوم زندگیمان شویم .

  • با شریک زندگیتان به تکامل برسید .

یکی از بحث هایی که همواره بین زن و شوهر حاکم است شادی ها و غم ها در خانواده است که بتوانند با یکدیگر آن را حل کنند و شریک یکدیگر باشند و با هم از زندگی لذت ببرند که ما باید این دو اصل را سرلوحه امور زندگی زناشویی خود قرار دهیم . به هر حال زن و شوهر باید از معضلات و موارد کل خانواده و مفاهیم آن آشنا باشند تا بتوانند در یک مسیر ، با تکامل یکدیگر همه نابسامانی ها را سامان ببخشند و به اصل و امور زناشویی برسند .

  • مشکلات را پشت در خانه بگذارید و در را باز کنید .

مهم است که بدانیم باید مشکلات را پشت درب خانه گذاشت ؛ از قدیم مرد همواره خارج از خانه مشغول به کار بوده و با مسائل متعددی مواجه بوده است و مسلما مرد باید مشکلات را پشت درب خانه می گذاشت و با روحیه ای شاد و لبخند وارد خانه می شد . اگر مردان بخواهند مسائل و مشکلات کاری را به همسران و یا خانواده خود منتقل کنند ممکن است یک نوع نگرانی و استرس مضاعف به خانواده و یا همسر منتقل شود و در کل خانواده دچار استرس جمعی بشوند ؛ در حالی که این اقدام ممکن است در حال حاضر مضر بنظر نرسد . آنچه که مهم است مشکلاتی است که باید پشت درب خانه بماند تا اصول و موانع نظام خانواده را بر هم نریزد . برای یافتن این سری از مشکلات که نباید در خانه مطرح شود می بایست خود فرد فرمولی کلی داشته باشد . آن فرمول کلی همان فرمول اساسی است که به فرمول صداقت حاکم بر خانواده معروف است و این صداقت مفهوم بر این است که باید کلیه امور چه خوب و چه ناشایست با یکدیگر مشترک باشند و فرمول دومی که در این مسیر می توان نام برد این است که اگر مسئله ای ، هر موضوعی و یا هر رازی که بخواهد بر طبق آن اصول ، لطمه ای وارد کند آن را باید پنهان نگاه داشت . البته استفاده درست از این فرمول ها و تشخیص این مسائل کار دشواری است که بعضا نیاز به استفاده از خدمات مشاوره ای دارد .

  • اشتباهات گذشته را نبش قبر نکنید .

اگر در خارج از محل خانه دچار استرس شده اید و مشکلاتی در خارج از خانه برایتان اتفاق افتاده باید بیرون از خانه بگذارید و یا اگر یک ازدواج ناموفق در گذشته ی هر یک از زوجین وجود داشته حتما لازم نیست که آن را دوباره در زندگی جدیدش مطرح کند و موشکافی و نبش قبر کند ، زیرا برای هر دوی آنها نگرانی و اضطراب ایجاد می کند که نکند دوباره همان شرایط فراهم شود و بخواهند از یکدیگر جدا شوند . بنابراین با توجه به دو فرمول اساسی که گفته شد ؛ همسران می بایست یکدیگر را در جریان مشکلات خود بگذارند ، مثل حوزه های بیماری و حوزه های روابط خانوادگی طرفین که اگر این کار را انجام ندهند باعث دلسردی در بینشان می شود ولی از موشکافی در مورد اتفاقات تلخ گذشته خودداری نمایند .

  • خانواده را درگیر مسائل خود نکنید .

اتفاق ها و برخوردهایی که احیانا بین شما و خانواده همسرتان رخ می دهد را به او نگویید . خصوصا در مواقعی که خانم نمی تواند از خانواده شوهر حرفی را نادیده بگیرد و نمی خواهد ارتباطی با آنها داشته باشد ، تنفر به وجود می آید و ممکن است ناراحتی بین آنها بیش از پیش شود . لازم نیست که هر موضوعی را با خانواده شوهرش مطرح کند و مسائل را به رخ شوهرش بکشد و شاید در اثر این موضوع کدورت هایی در خانواده پیش بیاید . زن و شوهر در این موارد می بایست گذشت را سر لوحه زندگی خود کنند . در نمونه ای دیگر ممکن است یکی از زوجین دچار بیماری شود و آن را پنهان کرده و رفته رفته و آرام و آهسته زمانی که نتیجه آزمایش مشخص شده به همسرش بگوید و همسر وی از این کار ناراحت شود . در این موارد است که همسران باید از همان ابتدا مسائل را با هم حل کنند و به نتیجه برسند .

  • انجمادی که ارمغانش جدایی است ؛ جدایی تاوانی برای روابط یخ زده .

بنابراین مواردی که ممکن است موجب سرد شدن ، منجمد شدن و فریز شدن شود را نباید به همسرمان بگوییم تا روابط گرم زوجین با این سردی تبدیل به جدایی نشود و لطمه نخورند و تغییر در زندگیشان ایجاد کند و حتی می تواند راز را با همسرش مطرح کند و لطمه ای اساسی به موانع خانواده برخورد نکند و اینها همه بستگی به فرد دارد . در یک خانواده ممکن است حتی همه موارد به صداقت هم بازگو شود یعنی مواردی را مطرح کنند و بگویند “من می خواهم صداقت داشته باشم” و از این راه می توانند رازهای خودشان را با هم در میان بگذارند و ظرفیت و گنجایش پذیرش مسائل ازدواج را در خود بالا ببرند . با توجه به وجود حساسیت ها و ظرافت های مرد در رابطه به رازهای زندگی ؛ یکسری حساسیت ها و ظرافت هایی در بین خانواده و زندگی وجود دارد که می بایست در خانواده پنهان بماند . لازم است بدانید که اگر یکی از زوجین مسائل مطح شده را زیاد بازگو کند تار و پود خانواده از هم می پاشد . پس بنابراین همه موارد را باید زوجین اول با هم تشخیص بدهند و بعد با هم حل کنند .

نکته آخری که می توان به آن اشاره کرد این است که ؛ اول باید خود افراد تفکر کنند و تا حد زیادی تحت تأثیر صحبت های دیگران قرار نگیرند . ممکن است در نهایت بعدها مشکلاتی برایشان ایجاد شود و چه بهتر است که این مشکلات را همیشه در دلشان نگاه دارند و مسائل را برای خود مطرح کنند . چراکه ممکن است گفتن بعضی از رازها ساماندهی خانواده را به هم بزند و تار و پود خانواده از هم گسسته شود و این همان اصل کلی است که باید رعایت شود .

گردآوری توسط عقدونه .

عقدونه بزرگترین بانک اطلاعاتی مجموعه های تشریفاتی مشهد .
بهترین تالار در مشهد ، زیباترین باغ تالار در مشهد ، مجلل ترین هتل تالار در مشهد ، با شکوه ترین باغسرا در مشهد و همچنین حرفه ای ترین آتلیه در مشهد را از ما بخواهید .
عقدونه برندی نو با ایده های متفاوت .