چند نکته برای داشتن دوران عقد طلایی

چند نکته برای داشتن دوران عقد طلایی

دوران عقد فرصت طلایی اما زودگذری است . شما فرصت دارید تا پیش از شروع زندگی مشترک ، همدیگر را بیشتر بشناسید و آمادگی بیشتری زندگی تان را زیر یک سقف شروع کنید . اما اضطراب انتخاب درست ، مواجه شدن با مسائلی که پیش بینی اش را نمی کردید و آماده شدن برای برگزاری مراسم عروسی ، ذهن شما را مشوش می کند و تا چشم به هم می زنید ، می بینید که فرصت تمام شده است . رعایت کردن نکاتی ساده در این زمینه می تواند به بهتر شدن رابطه شما کمک کند و در عین حال بیشترین شناخت را برای شما در این دوران طلایی به همراه داشته باشد .

 • چند نکته برای داشتن دوران عقد طلایی .
 1. اگر می خواهید ارتباطی سالم ، منطقی و پربار داشته باشید ، یادگیری مهارت های ارتباطی را جدی بگیرید . مهارت های ارتباطی فرصتی است برای تعیین چارچوب های زندگی مشترک و پاسخ مثبت دادن به احساسات و عواطف همسر . علامت این که کسی مهارت های ارتباطی کافی ندارد این است که معمولا سخنان و رفتارهای نسنجیده هر چند کوچک و به شوخی دارد که می تواند یک دلخوری بزرگ به وجود آورد و شیرینی روابط را کم کند .
 2. ارتباط با همسر و خانواده اش به طور مستقیم یا غیرمستقیم به صورت کلامی و غیرکلامی ، آگاهانه یا ناآگاهانه ، انتقال دهنده پیامی است ، پس بیندیشید هر بار چه پیامی می دهید .
 3. ارتباط با همسر ، حساس ، پر بها و زیباست ؛ اما برای آنکه به وظایف شغلی ، تحصیلی ، خانوادگی شما و اطرافیان تان لطمه نخورد ، برای ارتباطتان برنامه داشته باشید .
 4. با شنیدن صحبت های همسرتان ، ارزیابی هدایای او ، انتخاب هایش(نوع و رنگ لباس ، کتب و …) علاقه ها ، سلیقه ها ، احساسات ، عواطف و نقاط حساس شخصیت او را پیدا کنید و در عمل آن ها را لحاظ کنید .
 5. رفتار احترام آمیز ، بهترین شیوه حفظ حریم های فردی – اجتماعی و مقدمه ارتباط مثبت است .
 6. برقراری و حفظ یک ارتباط پایدار و سازنده با شناخت ویژگی های زیستی ، تمایلات و نیازهای روانی امکان پذیر خواهد بود .
 7. چگونگی ارتباطات دوران عقد ، تعیین کننده روابط بعدی شماست ؛ پس این دوران را  تنها صرف احساسات عاشقانه نکنید .
 8. یکی از عوامل مهم تعیین کننده جایگاه اجتماعی شما ، رفتارهای پسندیده و محترمانه با اطرافیان تان است .
 9. اگر می خواهید روانی با نشاط ، فکری سالم و خاطری آسوده داشته باشید با همسرتان صادقانه ، محترمانه و دوستانه رفتار کنید .
 10. فردی که همسر خود را دوست دارد ، در برخورد با او ، صداقت را سرلوحه رفتار و گفتار خود قرار می دهد . صداقت است که آدمی را نیکوکار می کند و نیکوکاری به بهشت راه پیدا می کند . همسران صادق ، دروغ نمی گویند و دو رویی نمی کنند و به وعده های خود عمل می کنند ، در حالی که ملزم به گفتن همه چیز هم نیستند .
 11. در صورتی که خصوصیت مثبت همسرتان را به صورتی برجسته بنگرید همیشه به او وفادار خواهید ماند .
 12. برای همسرتان به گونه ای احترام قائل شوید که از او انتظار تمکین و تواضع دارید .
 13. عشق و علاقه و محبت خود را با دادن هدیه ای مناسب یا دعوت به میهمانی به همسرتان نشان دهید .
 14. توجه و محبت به افراد مورد علاقه همسر(والدین ، خواهر ، برادر و …) ، ارتباط شما را با او صمیمی تر خواهد کرد .
 15. شما می توانید با استفاده از کلمات و رفتارهای زیبا و متناسب با شخصیت همسرتان ، رابطه ای صمیمانه با او برقرار کنید .
 16. برای جذاب شدن ارتباط ، رفتارهای غیر کلامی مثبت(سر تکان دادن ، حرکات چشم و دست و …) را چاشنی مهارت های ارتباطی کلامی قرار دهید .
 17. سخنانی که بین شما و همسرتان رد و بدل می شود ، امانت است . برای استحکام زندگی بایستی همسران امانتدار یکدیگر باشند ، برای هم خیرخواهی کنند و عیوب ، ایرادها ، قول و قرارهایشان را با هم در میان بگذارند .
 18. توجه داشته باشید امید و صبر را همراه زندگی خود نموده اید ؛ هر گاه برای آینده هدف های والایی ، تعریف و برنامه ریزی کنید .
 19. خوش خلقی ، کدورت ها را به دوستی تبدیل می کند چنان که آفتاب یخ را به آب .
 20. اخلاق انسانی ، معنویت و ایمان مذهبی است که می تواند شما را در طول زندگی علاقمند ، وفادار ، رازدار یکدیگر و امیدوار و صبور نگاه دارد .
 21. انسان طالب زیبایی است و زیبایی طلبی ، مقدمه ارتباط ؛ پس شما زوج های جوان نیز با آراستن و پیراستن خود برای یکدیگر با هم رابطه ای سازنده و محترمانه برقرار کنید .
 22. دروغ هر چند کوچک باشد سخنان راست شما را تحت الشعاع قرار می دهد و اعتمادتان را از یکدیگر سلب می کند و شما را در سراشیبی گناه قرار می دهد . حتی یک نگاه بیجا نیز می تواند رابطه شما و همسرتان را مخدوش کند .
 23. در مورد مسائل خصوصی همسرتان بیهوده کنجکاوی نکنید ؛ زیرا این گونه رفتار کردن می تواند موجب لجبازی ، بی اعتمادی و پنهان کاری او شود .
 24. بی جهت در سوابق همسرتان کنکاش نکنید ، حال را ببینید و آن را سرمایه آینده ای روشن قرار دهید .
 25. دو چشم ، دو گوش و یک زبان دارید پس بیشتر بنگرید ، بشنوید و کمتر بگویید ؛ زیرا با پر حرفی برخی رازها و عیب ها آشکار می شوند و زمینه کدورت ها فراهم می شود .
 26. رعایت موقع شناسی در سخن گفتن مهارتی است که با تجربه ی بیشتر شنیدن و کمتر گفتن به دست می آید .
 27. تعریف ، تمجید و انتقاد شمشیرهای دو لبه ای هستند که باید بجا و بموقع و بر اساس ظرفیت همسرتان بکار گرفته شوند .
 28. برای حفظ وقار خود ، خانواده هایتان و جامعه و همچنین رعایت حال مجردها ، بین رفتار خود و همسرتان در خلوت و عموم تفاوت قائل شوید .
 29. همیشه در زندگی خود این اصل را به یاد داشته باشید که فردا روز بهتری خواهد بود .
 30. زندگی مشترک ، فرصت با هم بودن و با هم اوج گرفتن ، امانتی است در دست شما و همسرتان ، آیا کسی را دلسوزتر از خودتان برای حفظ این امانت می یابید ؟
 31. برای دستیابی به آرامش کامل ، توکل بر خدا و توسل به راهنمایان دینی را سرلوحه برنامه های زندگی مشترکتان قرار دهید .
 32. شتاب را از زندگی خود حذف کنید . بگذارید صبر ، شما را در پیشبرد اهدافتان همراهی کند .
 33. پادزهر دعوا و مشاجره ، نگاه واقع بینانه ، اولویت سنجی و گذشت ، دو طرفه است . پس توجه داشته باشید که بعد از هر گونه دعوا و مشاجره قهر نکنید !
 34. عیب جویی آسان تر است و عیب پوشی عاقلانه تر . همسران لباس یکدیگرند . پس عیب یکدیگر را فاش مکنید .
 35. در هنگام برخورد با مشکلات ، به جای سرزنش یکدیگر ، با همدلی ، همفکری و هماهنگی درصدد حل مشکل باشید .
 36. به همسرتان نشان دهید که در هنگام صحبت کردن او با تمام وجود به سخنانش گوش می دهید ، رعایت این امر نشانه احترام و علاقه شما به همسرتان است و البته احترام او را نیز نسبت به شما بر می انگیزد .
 37. اگر در این دوران در مورد انتخاب همسر شک و تردید به سراغتان آمد ، ابتدا معیارهایتان را مرور کنید و سپس از فردی آگاه و معتمد راهنمایی بگیرید .
 38. به یاد داشته باشید که پس از هر سختی ، آسانی هست ، پس با مشکلات و سختی ها با صلابت و امیدوار برخورد کنید .
 39. گذشت و ایثار بهترین راه حل اختلاف سلیقه هاست . گذشت معجزه می کند اگر هر دو طرف خود را به آن مقید بدانند .
 40. مشکلاتی که بر سر راه شما قرار می گیرد روحتان را صیقل می دهد تا بتوانید در زندگی مشترک با گام های محکم تری پیشرفت کنید ، قدر این فرصت ها را بدانید و به جنبه رشد دهی آن ها برجسته نگاه کنید .

گردآوری توسط عقدونه .

عقدونه بزرگترین بانک اطلاعاتی مجموعه های تشریفاتی مشهد .
بهترین تالار در مشهد ، زیباترین باغ تالار در مشهد ، مجلل ترین هتل تالار در مشهد ، با شکوه ترین باغسرا در مشهد و همچنین حرفه ای ترین آتلیه در مشهد را از ما بخواهید .
عقدونه برندی نو با ایده های متفاوت .