13 نکته پیرامون ازدواج خوب و موفق

13 نکته پیرامون ازدواج خوب و موفق

برای یک انتخاب مناسب و عالی و در نتیجه ازدواج خوب و اگر می‌خواهید با اطمینان بیشتری به دنیای عجیب و مبهم ازدواج پا بگذارید ، بهتر است نگاهی به تجربیات دیگران بیندازید و 13 هشداری که ما در این بخش به بررسی آن ها می پردازیم را جدی بگیرید . درست است که ازدواج هم مثل دیگر اتفاقات زندگی از قانون غیرقابل نقضی پیروی نمی‌کند ؛ اما آینده این تصمیم هم مثل دیگر تصمیم‌ها تاحدودی قابل پیش‌بینی است ؛ گرچه با در نظر گرفتن تمامی موارد احتیاط نیز نمی توان آینده را پیش‌بینی کرد . نکته مهم این است که عدم توجه به هشدارها و در نظر نگرقتن تجربیات افراد و عدم وجود شناخت کافی افراد از خود می تواند بسیار زودتر از آن چیزی که زوجین فکر کنند زندگی آنان را بخط انداخته و به سراشیبی بیاندازد .

 • اولین زنگ خطر ؛ گذشته اش را مهر و موم کرده ؟!!

وقتی با او در مورد گذشته صحبت می‌کنید ، به گفتن جواب های کلی و گنگ اکتفا می‌کند و تمایلی به گفتن خاطرات گذشته اش ندارد ؟ اگر چنین فردی در مقابل شما قرار دارد ، کمی محتاط‌تر باشید . کسی که با اشتیاق خاطراتش را برایتان بازگو نمی کند و نمی توانید سر از کارنامه اش در بیاورید ، ممکن است واقعیت های مهمی برای پنهان کردن داشته باشد . بررسی ها ثابت کرده کسی که از صحبت کردن درمورد گذشته خود اجتناب می‌کند و وقتی از او سوالی مي‌كنيد ، از جواب دادن به آن طفره می‌رود ، ممکن است فرد ایده آلی برای ازدواج نباشد . چنین شخصی احتمالا در پاسخ به شما ، موضوع را کم اهمیت جلوه می دهد و همیشه با سیاست از پاسخ دادن خودداری می‌کند یا جوابی که چندان مشکلی از شما حل نمی‌کند را بر زبان می‌آورد .

 • دومین زنگ خطر ؛ با خانواده اش بیگانه است !!!

اگر خواستگار شما میانه‌ای با خانواده اش ندارد و کمتر سراغشان می‌رود هم باید مراقب باشید . کسی که از صحبت کردن در مورد خانواده‌اش و سوابق خانوادگی اش طفره می‌رود ، مشکلات جدی تری دارد که ممکن است به راحتی قابل حل نباشد . ممکن است این فرد با صمیمی شدن مشکل داشته باشد یا نسبت به اعضای خانواده‌اش احساس خشم فروخورده ای داشته باشد ؛ خشمی که می‌تواند در دیگر جنبه های زندگی او هم اثر بگذارد و از ارتباطات کاری گرفته تا شیوه فرزند پروری و ارتباطش با شما را تحت تاثیر قرار دهد .

 • سومین زنگ خطر ؛ با همسر سابقش صمیمی است .

ارتباط داشتن با همسر یا نامزد سابق ، زنگ خطر دیگری است که باید به آن توجه کنید . اگر خواستگار شما هنوز هم با همسر یا نامزد سابقش ارتباط نزدیک و صمیمانه‌ای دارد ، باید بیشتر نگران باشید . گرچه احتمالا او از عبارت “دوستی ساده” استفاده می کند ؛ اما همیشه این خطر وجود دارد که به رابطه قدیمی اش بازگردد و نتواند از خاطراتش دل بکند . درست است که همسر آینده شما هم مثل هر فرد طبیعی ، دوستان هم جنس و غیر هم جنسی دارد اما اگر از معرفی شما به دوستان غیر همجنس خود ، خودداری كرده و دور از چشم شما با آن ها ملاقات می کند ، نمی توانید انتظار تشکیل زندگی موفقی را داشته باشید .

 • چهارمین زنگ خطر ؛ بدون خانواده‌اش آب نمی‌خورد .

ارتباط افراطی با اعضای خانواده به همان اندازه نداشتن چنین ارتباطی می‌تواند دردسرساز شود . اگر نامزد شما بیش از اندازه به خانواده‌اش نزدیک است و بدون خواست و تمایل آن ها ، نمی تواند تصمیمی بگیرد ، در مورد انتخاب او تردید کنید . اگر او در طول روز بارها و بارها با خانواده‌اش صحبت می‌کند و برای خدمت رسانی به آن ها ، از اولویت های زندگی خودش می‌گذرد ، احتمالا دچار وابستگی افراطی است . فردی که اجازه می‌دهد خانواده‌اش به او امر و نهی کنند و در این مورد حد و مرزی هم قائل نمی‌شود ، نمی‌تواند ازدواج موفقی داشته باشد . احتمالا او بعد از ازادواج هم گفته ها و تصمیم های خانواده‌اش را در اولویت قرار می‌دهد و نمی‌تواند به همسرش آنطور که باید ارزش و اعتبار دهد . با ورود به چنین خانواده‌ای ، شما به عنوان یک فرد اضافی و بی اهمیت ، احساس غریبگی خواهید کرد و همسرتان هم هرگز به خاطر دفاع از حقوق و نظرات شما ، به خانواده اش واکنشی نشان نخواهد داد .

 • پنجمین زنگ خطر ؛ معتاد یا رفیق باز است ؟!!

قبل از دادن هر جوابی به عادت های خواستگارتان توجه کنید . سابقه اعتیاد به مواد مخدر ، یک زنگ خطر جدی است . اگر او برای بیشتر کردن شادی هایش سراغ مواد مخدر می‌رود یا می‌خواهد از این طریق با دوستانش خوش باشد به آینده زندگی مشترکتان بیشتر فکر کنید . چنین تفکری را نمی توانید به آسانی توجیه کنید . یادتان نرود شما نه پزشک مخصوص او هستید و نه روان درمانگر وی ؛ پس با این توجیه که بعد از ازدواج اوضاع فرق می‌کند و با دیدن توجه و محبت شما ، او هم تغییر می‌کند ، خودتان را به دام نیندازید . البته مسلما خواستگار شما در ابتدا چنین اتهاماتی را انکار می‌کند یا در صورت پذیرش آن ها ، به شما وعده هایی برای آینده بدون مواد مخدر می‌دهد ؛ اما باور کنید که شما به تنهایی قادر به تغییر دادن چنین شرایطی نیستید تا زمانی که خود او نیز بخواهد .

 • ششمین زنگ خطر ؛ شما را کادو باران می‌کند !!!

از مردهای بیش از حد مهربان بترسید . مردهایی که شما را غرق در محبت و توجه می‌کنند و تمام دارایی شان را به پای شما می‌ریزند ، نمی‌توانند همسر ایده آلی برای شما باشند . کسی که مدام با شما تماس می‌گیرد و وانمود می‌کند که تمام 24 ساعت به شما فکر می‌کند ، در آینده می‌تواند زندگی را برایتان سخت کند . چنین فردی احتمالا در مورد شما احساس مالکیت شدیدی دارد یا از غرق کردن خودش در این رابطه به عنوان راهی برای فرونشاندن اضطرابش استفاده می‌کند . چنین همسری در آینده هم برای شما آزادی و حریم شخصی قائل نخواهد شد و نیاز طبیعی شما به تنهایی را درک نخواهد کرد . گرچه در آغاز راه دیدن این توجه ها می‌تواند لذت بخش و همراه با غرور باشد اما بعد از مدتی در کنار او احساس خفگی خواهید کرد .

 • هفتمین زنگ خطر ؛ از همسر سابقش بیزار است .

اگر شما اولین تجربه ارتباط خواستگارتان با جنس مخالف نیستید ، باید محتاط‌ تر عمل کنید . احساسات خوب ، بد یا خنثی که این مرد نسبت به همسر یا نامزد قبلی اش دارد ، می‌تواند برای شما هشداری جدی‌ باشد . اگر او به شدت از همسر یا نامزد قبلی اش نفرت دارد و نسبت به او عصبانی و منزجر است ، مراقب باشید . در زندگی با مردی که همیشه تجربه های قبلی اش را بعنوان آزاردهنده ترین اتفاقات ارتباطی زندگی اش بیان می‌کند و به جای در نظر گرفتن اشتباهات خود ، آن ها را برای شکست رابطه اش مقصر می داند ، شما هم امنیت ندارید . احتمال اینکه مقصر بعدی شما باشید و تمام نفرتش متوجه شما شود هم کم نیست . چنین مردهایی مسئولیت خود را در ساختن و پروراندن یک رابطه درنظر نمی‌گیرند و معمولا ، هیچ‌وقت به رضایت عاطفی نمی‌رسند .

 • هشتمین زنگ خطر ، با یک چمدان شکست به خواستگاری آمده ؟!!

می گویند همه آدم ها یک چمدان نامرئی را با خود به همراه دارند . چمدانی که از خاطرات گرفته تا موفقیت ها و شکست ها را در خود دارد . برای آنکه بخواهید به خواستگارتان جواب بدهید ، باید نگاهی به محتویات چمدان او بیندازید . آیا سرگذشت او پر است از اشتباهات شغلی و ارتباطی یا اینکه با یک دنیا تجربیات سودمند به زندگی با شما وارد می‌شود ؟ آیا او از شکست های زندگی اش درس گرفته یا اینکه اشتباهاتی که پیش از این خانواده‌اش انجام داده بودند را دوباره تکرار می‌کند و از انجام دوباره اشتباهات خودش هم ابایی ندارد ؟ یادتان نرود از خواستگاري تا ازدواج ، شما به زمانی بین 6 ماه تا 2 سال نیاز دارید و در این دوران نامزدی ، می‌توانید چمدان خاطرات ، موفقیت ها و شکست های همسر آینده تان را حسابی زیرو رو کنید .

 • نهمین زنگ خطر ؛ زیر بدهی دست و پا می زند ؟!!

اینکه همسر آینده شما پولدار باشد یا نباشد ، موضوع چندان مهمی نیست اما تصمیم‌ گیری های مالی او ، می‌تواند آینده زندگی تان را هم تاحدودی آشکار کند . اگر خواستگار شما همیشه بدهکار و مقروض است ، زیاد به موفقیت این رابطه خوشبین نباشید . فردی که برگه های جریمه پرداخت نشده‌ای دارد و نمی‌تواند دخل و خرجش را با هم هماهنگ کند ، احتمالا از نظر اقتصادی بی ثبات است و به جای تلاش برای رفاه شما ، مدام وعده هایی را مطرح می‌کند که هرگز عملی نمی شوند .

 • دهمین زنگ خطر ؛ زندگی تان را در مشت گرفته و شما را نیز مدیریت می کند ؟

چنین فردی به گفته خودش می خواهد مثل یک پروانه دور شما بچرخد و نگذارد آب در دلتان تکان بخورد ؟ اینکه همسر شما چنین ادعایی را چطور عملی می‌کند هم می‌تواند در دوام یا شکست ارتباط شما موثر باشد . اگر او مدام شما را زیر نظر دارد و به بهانه حمایت و محافظت از شما ، تنهایتان نمی‌گذارد ، آینده خوشی در انتظارتان نیست . فردی که در همین آغاز آشنایی مدام شما را به بهانه مهربانی بیش از حدش کنترل می‌کند ، در آینده به همسری سختگیر و دیکتاتور تبدیل می‌شود که مجال نفس کشیدن را به شما نمی‌دهد . یادتان نرود که زندگی مشترک ، همیشه در این روزهای شیرین آشنایی باقی نمی ماند و چنین مردی ، می‌تواند به همسری کنترل گر و حسود تبدیل شود که در تمام تصمیم‌های زندگی تان دخالت می‌کند و حتی ارتباطتان با دیگران را زیر نظر می‌گیرد .

 • یازدهمین زنگ خطر ؛ خانواده ها سد راهند .

نیاز آدم ها به احترام یک نیاز اساسی برای ساختن ارتباطی موفق است . اگر از همان ابتدای آشنایی شما ، اطرافیانتان این ارتباط را به رسمیت نمی‌شمرند ، مراقب باشید . دلایل خانواده ها و دوستان برای مخالفت با این ارتباط چیست ؟ به پاسخ این سؤال خوب فکر کنید و اگر به نتیجه نرسیدید ، موضوع را با خانواده ها مطرح کنید . یادتان نرود حمایت و احترام اطرافیان شما نسبت به این ارتباط ، انرژی شما را برای ساختن یک زندگی موفق چندین برابر می‌کند و فراموش نکنید همه ما ، نیاز داریم به ارتباط عاطفی و همراهی که برای زندگی مان انتخاب کرده‌ایم . همچنین نیاز داریم به وجودش افتخار کرده و با شادی همراه او ، در کنار دیگران حاضر شویم .

 • دوازدهم زنگ خطر ؛ آرزوهای شما آرزویش نیست .

او زندگی در یک شهر کوچک را می پسندد و زندگی شما با ترافیک و شلوغی گره خورده ؟ او عاشق لم دادن و تلويزیون دیدن است و شما برای اینکه امروزتان از دیروز پربارتر باشد به هر دری می‌زنید ؟ او گوشه گیر و اهل تنهایی است و شما عاشق مهمانی و مسافرت های برنامه‌ریزی نشده‌اید ؟ اگر میان شما و خواستگارتان ، یک دنیا تفاوت ریز و درشت وجود دارد و نمی‌توانید از آن ها صرف نظر کنید ، مراقب باشید . تفاوت نگاه شما به زندگی و انتخاب سبک‌های زندگی متضاد ، می‌تواند به زیان هر دوی شما تمام شود . چنین زندگی ای از شما افرادی خسته خواهد ساخت که از تفریحات هم لذتی نمی برند و معنای شادی و خوش زیستن در ذهنشان تفاوت اساسی دارد .

 • سیزدهمین زنگ خطر ؛ وقت ازدواجش شده ؟

زندگی با مردی که تنها به دليل آنکه سنش اقتضا می‌کند تصمیم به ازدواج گرفته ، آسان نیست . مردهایی که با فشار خانواده و اطرافیان یا به دليل ترس از همیشه تنها ماندن و رقابت با دوستان متاهلشان ازدواج می کنند ، اغلب سرانجام خوشی ندارند . گذشته از این ، کسانی که به دليل تلافی کردن و انتقام گرفتن از نامزد و همسر قبلی شان به خواستگاری می روند ، نمی‌توانند زندگی موفقی را بسازند . انگیزه آن ها عشق و ساختن یک زندگی موفق در کنار کسی که توانایی خوشبخت کردنشان را دارد ، نیست . آن ها تنها به دليل رها شدن از فشارهای خانواده یا اثبات توانایی هایشان به دوستان یا همسر سابق برای ساختن این زندگی پیش قدم می‌شوند ، پس مراقب باشید و از انگیزه همسرتان برای ازدواج مطمئن شوید .

گردآوری توسط عقدونه .

عقدونه بزرگترین بانک اطلاعاتی مجموعه های تشریفاتی مشهد .
بهترین تالار در مشهد ، زیباترین باغ تالار در مشهد ، مجلل ترین هتل تالار در مشهد ، با شکوه ترین باغسرا در مشهد و همچنین حرفه ای ترین آتلیه در مشهد را از ما بخواهید .
عقدونه برندی نو با ایده های متفاوت .