30 نکته برای کاهش هزینه های مراسم عروسی

30 نکته برای کاهش هزینه های مراسم عروسی

این روزها هزینه های مربوط به جشن عروسی به صورت چشمگیری افزایش یافته است و خانواده ها معمولاً از ایده های مختلف برای صرفه جویی در هزینه ی لباس ، غذا و تزئینات استقبال می کنند. در اینجا ایده هایی برای کم کردن هزینه های گران مراسم ازدواج عنوان شده است لذا بخاطر بسپارید این جشن متعلق به شماست و مجبور نیستید آن را دقیقاً آنطور که سنت ها یا روش های مدرن به شما دیکته می کنند برگزار کنید و می توانید تابع این قوانین نانوشته نبوده و از آن ها سرکشی کنید . از هر چیزی که برچسب “ازدواج” به آن خورده است اجتناب کنید .
راه حل هایی برای صرفه جویی در هزینه های عروسی
1. کارت های معمولی تر بسیار ارزان تر از کارت هایی هستند که به عنوان مدل های جدید کارت عروسی این روزها بفروش می رسند.
2. از تاریخ هایی استفاده کنید که سنتی نیستند . زمانی که مراسم ازدواج خود را برای شب هایی به غیر از پنج شنبه شب ها (روزهای میانی هفته) یا تاریخ های مهّم و یا فصولی به غیر از بهار و تابستان برنامه ریزی می کنید می توانید در مقداری از هزینه ها صرفه جویی کنید چراکه بسیاری از خدمات مرتبط با برگزاری مراسم عروسی، در روزهای وسط هفته و فصل های پاییز و زمستان، ارزانتر هستند .
3. می توانید تا حد امکان مراسم را فقط به صرف شیرینی و میوه برگزار کنید تا بدین شکل در هزینه ی شام صرفه جویی نمایید.
4. مراسم را با حضور اقوام درجه یک و دوستان نزدیک برگزار نمایید تا در مقدار کارت دعوت ، هزینه های شیرینی ، شام ، گل آرایی و … صرفه جویی کرده باشید.
5. می توانید کارت های دعوت را در رایانه ی خود طراحی کرده و برای دوستان نزدیک و فامیل خود کارت هایی زیبا و با طراحی اختصاصی و مقرون به صرفه تهیه کنید.
6. بجای خرید لباس عروس آن را کرایه کنید . در صورت تمایل به خرید لباس عروس بجای سفارش برای دوخت اختصاصی این لباس از لباس های آماده استفاده کنید ، چراکه با تخفیف به فروش می رسند .
7. محل برگزاری عروسی را درست انتخاب کنید، سعی کنید از برگزاری مراسم در مکان های خاص پرهیز کنید چرا که علاوه بر هزینه اجاره ی مکان هزینه ایاب و ذهاب و دیگر هزینه های جانبی نیز به هزینه هایتان اضافه می شود. برخی از باغ ها نیز به دلیل اینکه در اطراف شهرها واقع هستند و در ضمن هزینه های بالاسری کمتری دارند، با قیمت های مناسب تری با شما قرارداد می بندند و در عین حال مهمانان شما از فضای با طراوت آنجا لذت می برند. شاید گزینه مناسبی باشد اگر به تالارها و باغ هایی که به فاصله کمی در اطراف شهر هستند فکر کنید. این اماکن به دلیل دورتر بودن از مرکز شهر، قیمت های مناسب تری دارند و در ضمن مهمانان شما دردسر ترافیک سنگین داخل شهر را هم نخواهند داشت.
8. برای خرید دسته گل عروس و گل آرایی تالار می توانید از مراکز عمده خرید کنید و یا از گل های مصنوعی ارزان قیمت استفاده کنید.
9. فقط برای عکس های شخصی خود از عکاس حرفه ای استفاده کنید و برای عکس های دسته جمعی مهمانان چند دوربین غیر حرفه ای تهیه کرده و بگذارید خودشان عکس های دسته جمعی بگیرند .شاید کیفیت این عکس ها خوب نباشد اما نمی توان قیمتی برای لبخند سرشار از آرامش مهمانان تعیین کرد.
10. از میزهای بزرگتری استفاده کنید تا تعداد کمتری گل برای گل آرایی میزهایتان احتیاج داشته باشید.
11. برای تزئینات و گل آرایی سالن بیشتر از تزییات برگ استفاده کنید و گل های گران قیمت را کنار بگذارید .
12. برای تزئین ماشین عروس و گل آرایی سالن اولاً از تعداد گل های کمتری استفاده کنید ، ثانیاً تنوع را کم کرده و از یک یا دو نوع گل استفاده کنید و ثالثاً از گل های مخصوص همان فصل استفاده کنید.
13. از گزینه های عروسی بدون گل آرایی مثلا تزیین با فانوس و شمع را هم در نظر بگیرید.
14. غذاهای اصلی را به دو نوع محدود کنید. هیچ نیازی نیست که در شب عروسیتان 5 نوع کباب و 4 نوع خورشت وجود داشته باشد.
15. همچنین تعداد پیش غذا و دسرها را کم کنید.
16. به جای در نظر گرفتن یک محل برای نوشیدنی ها یا یک میز سنتی برای غذاهای سنتی و تشریفات این چنینی از یک یا دو نوع نوشیدنی ساده مثل چای ، شربت و نوشابه استفاده کنید .
17. از غذاهایی استفاده کنید که اکثراً دوست دارند . ریسک اینکه غذایی را سرو کنید که زیاد مورد علاقه عموم نباشد را نکنید.
18. محاسبات مناسب برای سفارش غذا داشته باشید. تعداد مهمانانی که ممکن است نیایند یا آنهایی که به طور برنامه ریزی نشده می آیند را در نظر داشته باشید.
19. جای یک کیک بسیار بزرگ ،کیک کوچکتر با لایه ها وطبقات کمتر سفارش دهید.
20. محتویات داخل کیک را ساده و کم و البته خوش مزه در نظر بگیرید.
21. از انتخاب کیک با مزه های عجیب و غریب مثل انبه یا طعم های خاص دیگر اجتناب کنید.
22. در تزیینات کیک به جای گل های شکری از گل های طبیعی استفاده کنید.
23. از کارت دعوت با طرح های ساده و ارزان قیمت تراستفاده کنید. شما میتوانید با انتخاب کارت هایی که در یک صفحه خلاصه شده اند هزینه ی خود را کاهش دهید.
24. کارت دعوت و یادگاری خود را با هم ادغام کنید.
25. برای آشنایان یا دوستان صمیمی خود که با آنها رابطه خوبی دارید کارت دعوت در نظر نگیرید و فقط از طریق تلفن به آن ها اطلاع دهید. با این روش از هزینه چاپ و سفارش کارت دعوت شما کم میشود.
26. به جای سفارش و خرید کارت دعوت و یادگاری از هنرخودتان استفاده کنید و آنها را تزیین کنید.
27. اگر گالری را می شناسید که عکس های فوق العاده ای می اندازد ولی شما از پس هزینه های آن بر نمی آیید از آنها سوال کنید که آیا عکاسی را که تحت تعلیم آنهاست دارند تا با هزینه ی کمتر این کار را برای شما انجام دهد.
28. اگر ارکستر یا گروه موسیقی را برای مراسم خود انتخاب کردید در گزینه های خود گروه های کوچک تر با هزینه ی کمتر را در نظر بگیرید . از نرم افزار ها متنوع ترکیب و دی جی و همچنین ابزار آلات پخش موزیک بجای دعوت از گرو های موسیقی استفاده کنید .
29. بجای استفاده از آرایشگاه هایی با هزینه های بالا از آرایشگاه های معمولی و یا دوستان و آشنایان متخصص در این زمینه کمک بگیرید .
30. میوه و شیرینی خوردنی‌های جدانشدنی برگزاری جشن ها هستند لذا پیشنهاد می شود همیشه از میوه های رسمی در جشن ها استفاده کنید . همچنین شیرینی عروسی نباید بسیار متنوع و گران باشد.

گردآوری توسط عقدونه .

عقدونه بزرگترین بانک اطلاعاتی مجموعه های تشریفاتی مشهد .
بهترین تالار در مشهد و تالار عروسی در مشهد ، زیباترین باغ تالار در مشهد ، مجلل ترین هتل تالار در مشهد ، با شکوه ترین باغسرا در مشهد و همچنین حرفه ای ترین آتلیه در مشهد را از ما بخواهید .
عقدونه برندی نو با ایده های متفاوت .