4 اصل مراقبت از پوست چرب

4 اصل مراقبت از پوست چرب

در این مطلب سعی شده به چهار راهکار اساسی برای مراقبت از پوست های چرب اشاره شود .

  • پاک کردن .

پوست چرب تمام آلودگی های هوا را جذب می کند و چربی اضافه پوست که در منافذ آن جمع می شود ، همراه با آلودگی های جذب شده مشکلات پوستی از جمله جوش های سرسیاه را پدید می آورد . پس ، پاک کردن کامل و دقیق در حفظ سلامت این نوع پوست بیش از هر عامل دیگری موثر است . پاک کننده هایی که برای این نوع پوست ساخته می شود معمولا دارای مواد ضدباکتری است و مانع از رشد آن ها می شود . پس اگر پوست چربی دارید حتما مواد پاک کننده مانند صابون و لوسیون ها را متناسب با پوست خود انتخاب کنید . هر صبح یا شب با یک لوسیون یا صابون ضدباکتری پوست را تمیز کنید و سپس بخوبی بشویید . اگر پوستتان خیلی چرب است در نیم روز هم پوست را با لوسیون پاک کننده ، تمیز کنید و چربی اضافی آن را بگیرید .

  • محرک .

بعد از پاک کردن پوست ، شما نیاز به یک قابض دارید . از این ماده هر صبح و شب استفاده کنید . این ماده را همیشه همراه داشته باشید تا در طول روز نیز هنگامی که حس کردید چربی بعضی نقاط پوست تان زیاد است با یک تکه پنبه آن را به قسمتهای چرب پوست بمالید .

  • روغن زدن .

کسانی که پوست چربی دارند ، اغلب می خواهند پوستشان خشک و بدون چربی شود در حالی که پوست به مقداری چربی طبیعی نیاز دارد . پس ، از یک لوسیون سبک استفاده کنید و بعد از پاک کردن پوست آن را بکار ببرید .

  • محافظت .

یک لوسیون مربوط کننده خاص پوست چرب به شما کمک می کند که شادابی پوست تان را حفظ کنید، بخصوص اگر قرار است زیر آفتاب راه بروید و یا اسکی کنید .

مراقبت هفتگی : هفته ای یک بار یک قاشق غذاخوری مسطح سولفات دومنیزیم را در یک فنجان آب گرم حل کنید و بعد از پاک کردن صورت ، با یک تکه پنبه ، این محلول را روی پوست بگذارید و بردارید (کمپرس کنید) .

گردآوری توسط عقدونه .

عقدونه بزرگترین بانک اطلاعاتی مجموعه های تشریفاتی مشهد .
بهترین تالار در مشهد ، زیباترین باغ تالار در مشهد ، مجلل ترین هتل تالار در مشهد ، با شکوه ترین باغسرا در مشهد و همچنین حرفه ای ترین آتلیه در مشهد را از ما بخواهید .
عقدونه برندی نو با ایده های متفاوت .