4 مهارت براي افزايش رضايت از زندگي زناشويی

4 مهارت براي افزايش رضايت از زندگي زناشويی

اگر از کيفيت زندگي زناشويي خود ناراضي هستيد ، اين مطلب کوتاه چند روش کليدي در اختيار شما قرار مي دهد که با عمل به آن ها مي توانيد رضايت خود از زندگي مشترکتان را افزايش دهيد : 

 1. همديگر را براي تغيير و رشد تشويق کنيد .
  در يک رابطه خوب ، هر دو طرف براي رشد و تغيير تشويق مي شوند . شما بايد همسرتان را تشويق کنيد ، کارهاي جديدي را امتحان کند و چيزهاي تازه بياموزد . اگر بخواهيد همسرتان هيچ تغييري نکند و همانطور بماند که هست ، زندگيتان فوق العاده خسته کننده خواهد شد .
 2. کوتاه آمدن به معني ضعف نيست .
  کوتاه آمدن به معني تسليم شدن نيست . اگر حق با همسرتان است ، از اينکه آن را بپذيريد ، نترسيد . حرف او را قبول کنيد يا هر دو ، تا اندازه اي کوتاه بياييد و نظرتان را کمي تغيير دهيد تا حس رضايت به تساوي تقسيم شود . نکته مهم اين است که نخواهيد حتماً حرف خودتان را به کُرسي بنشانيد . بي ترديد ، کوتاه آمدن و صلح کردن به رشد رابطه شما با همسرتان کمک مي کند .
 3. زود و از ته دل ببخشيد .
  از مشاجره ها و حرف هايي که زده مي شود درس بگيريد و در پي يافتن راه حلي براي مشکلتان باشيد . وقتي از دعوايي درس مي گيريد ، مي توانيد از آن درس در رابطه تان استفاده کنيد تا آن مشکل ديگر در آينده بروز نکند . همه اين ها خيلي خوب است ، اما کارتان تمام نشده است ! همسرتان را ببخشيد ! خودتان را هم همين طور ! دعوا تمام شده است ، حالا ديگر بايد از آن بگذريد . سعي کنيد هيچ گاه از همسرتان کينه به دل نگيريد ، زيرا اين خشم و کينه تا جايي ادامه پيدا مي کند که ديگر دوست نخواهيد داشت رابطه تان را با او ادامه دهيد .
 4. ضعف هايتان را بپذيريد .
  همسرتان از شما انتظار ندارد فوق العاده باشيد و احتمالاً شما هم يک چنين انتظاري از او نداريد . همه ما انسان هستيم و ممکن است ضعف هايي داشته باشيم . در واقع ، براي اينکه رابطه اي ماندگار و جدي داشته باشيد ، بايد اجازه دهيد همسرتان از ضعف هاي شما آگاه شود ؛ اين باعث مي شود نسبت به چيزهايي که آزارتان مي دهد حساس تر شويد و به شما کمک مي کند تا خودتان را در آن زمينه ها تقويت کنيد .

گردآوری توسط عقدونه .

عقدونه بزرگترین بانک اطلاعاتی مجموعه های تشریفاتی مشهد .
بهترین تالار در مشهد ، زیباترین باغ تالار در مشهد ، مجلل ترین هتل تالار در مشهد ، با شکوه ترین باغسرا در مشهد و همچنین حرفه ای ترین آتلیه در مشهد را از ما بخواهید .
عقدونه برندی نو با ایده های متفاوت .