6 نکته برای اینکه مادر شوهری ، دوست داشتنی باشید

6 نکته برای اینکه مادر شوهری ، دوست داشتنی باشید

وقتی پسر جوانتان ازدواج می کند و صاحب عروس می شوید و لقب و عنوان “مادرشوهر” را تحویل می گیرید ، نقش تازه ای را می پذیرید که خیلی ها از جمله مادر شوهرها راجع به آن نظر خوشی ندارند ولی هیچ قانونی نمی گوید که همه ی مادرشوهرها باید بداخلاق و ایرادگیر باشند و شما هم می توانید با خواندن نکات ظریفی که در زیر می آوریم از مادرشوهر بودن لذت برده و به خوشی های زندگی خود و حتی زندگی پسر و عروستان اضافه کنید!

  1. جایگاه خود را حفظ کنید و از دخالت بیش از حد در زندگی پسر و عروستان بپرهیزید . جایگاه خودتان را حفظ کرده و از دخالت و راهنمایی های بیش از حد درباره کارها و اموری که فرزند و عروستان بر سرش به توافق رسیده اند پرهیز کنید ، البته پر واضح است که نیت شما خیر است ولی عروس و پسر شما انسان هایی بالغ هستند که می خواهند خودشان برای زندگی شان تصمیم گرفته و برنامه ریزی کنند ضمن اینکه هرگاه خود آنان از شما کمک و راهنمایی خواستند هرگز ناامیدشان نکنید ، به عبارتی من و عروسم خیلی به هم نزدیک هستیم ولی من همیشه صبر می کنم تا او سراغم بیاید و کمک بخواهد ، این امر خیلی از مسائل را عوض می کند .
  2. هرقدر از عروستان ، کودکی اش ، خانواده و بستگانش ، روحیات ، علایق ، سلیقه ها و نگرانی هایش بیشتر بدانید و این زن جوان را بیشتر بشناسید رابطه موفق تری خواهید داشت .
  3. راجع به همه چیز سختگیری نکنید و مته به خشخاش نگذارید . بعضی از مسائل آنقدر پیش پاافتاده است که با یک خنده ساده تمام خواهد شد ولی ریزبینی زیاد تبدیل می شود به همان ایرادگیری .
  4. همه عقاید و دیدگاه های عروس جوان شما مثل مادر شوهرش نیست و در این حالات سعی نکنید متقاعدش کنید که عقیده شما درست است و نظر او غلط ، چون غیرممکن است در این کشمکش ها به دنبال برنده و بازنده نباشید در حالی که می توانید با چشم پوشی و گذشت هردویتان از زندگی و امکاناتتان لذت ببرید .
  5. هر وقت از عروستان دلخور و عصبانی شده اید و با هم قهر کرده اید با دوستانتان حرف بزنید و درد دل کنید چون شاید آن ها هم مشکلاتی مثل شما داشته باشند و بتوانند کمک تان کنند .
  6. از همه مهمتر این که شما زندگی مستقل خود را دارید و آن دو نیز همین طور ، پس بیشتر از آنکه عروس و پسرتان را کنترل کنید به فکر سلامتی و شادابی و آسودگی خودتان باشید .

گردآوری توسط عقدونه .

عقدونه بزرگترین بانک اطلاعاتی مجموعه های تشریفاتی مشهد .
بهترین تالار در مشهد ، زیباترین باغ تالار در مشهد ، مجلل ترین هتل تالار در مشهد ، با شکوه ترین باغسرا در مشهد و همچنین حرفه ای ترین آتلیه در مشهد را از ما بخواهید .
عقدونه برندی نو با ایده های متفاوت .