اکسیر خوشبختی در زندگی زناشویی

اکسیر خوشبختی در زندگی زناشویی

خوشبختی از نگاه خیلی ها اکسیری جادویی است که دستیابی به آن کار ساده ای به نظر نمی رسد ؛ اما شاید بتوانید با فرمول هایی که برایتان می گوییم ، تهیه اش کنید .

  • فرمول هایی برای خوشبختی در زندگی زناشویی .

اولین فرمول ، این است که هیچ وقت نگذارید دلخوری های کوچکتان بزرگ شوند . این را از همین حالا که در شروع زندگی مشترک هستید ، آویزان گوشتان کنید و تا آخرین روز زندگی تان به آن وفادار بمانید . وقتی دو نفر وارد یک رابطه می شوند ، باید از رابطه شان مانند یک گل کوچک و ناتوان مراقبت کنند ؛ تا بزرگ شود و جان بگیرد . برای تداوم رابطه ها تا ابد نیاز داریم مراقبشان باشیم ، اما همیشه شروع هر کاری سخت تر از ادامه آن است . حالا چطور می توانیم مراقب این رابطه باشیم ؟

  1. اول از همه نباید از یاد ببریم ما دو آدم هستیم با دو شخصیت متفاوت ، با عقاید و رفتارهایی خاص که شاید به نظر خودمان بهترین باشند ؛ اما می توانند در تقابل با دیگری مورد انتقاد قرار بگیرند و باید آماده باشیم این انتقاد را بپذیریم و یکدیگر را همانطور که هستیم دوست بداریم و بپذیریم .
  2. نباید یادمان برود ما انسان هایی هستیم با ظرفیت محدود . علم روان‌شناسی می‌گوید همه ما یک ظرف درونی داریم که به رسیدگی نیاز دارد و هر از گاهی باید آن را بررسی کنیم و محتویات ناکارآمد آن را دور بریزیم وگرنه لبریز می شود و روی افکار و رفتار ما تاثیر سوء می گذارد .
  3. اگر همه این موارد را که برای شناخت خود لازم داریم ، رعایت کنیم ، می توانیم انتظار داشته باشیم رابطه ای خوب و پایدار در دوستی ها و در زندگی مشترکمان داشته باشیم .

متاسفانه بیشتر آقایان به دلیل آنچه ، خودشان شخصیت و منش مردانه می نامند و شاید هم در خانواده آنها را با این شیوه تربیت کرده‌اند ، عادت ندارند اگر از چیزی دلخور می‌شوند ، بیان کنند . فکر می کنند این رفتار بچگانه یا شاید زنانه است . این عادت بد باعث می شود دلخوری ها و گله های کوچک و بزرگ در دلشان بماند و به مرور زمان بیشتر و بیشتر شده و از ظرفیت تحمل آن ها خارج شود . این قضیه تا جایی پیش می رود که ظرف تحمل آنها گاهی با یک تلنگر ، با یک نگاه یا سخن درشت لبریز می‌شود . آن وقت است که چون آتشفشانی خفته سر باز می زند و بر سر یک مساله کوچک ، بحرانی عظیم درست می شود . شاید این موضوع در نگاه اول غیرمنطقی به نظر برسد و شما آن مرد را بیمار و بدخلق بنامید ، اما واقعیت این است که آن سخن ساده حتی اگر به اندازه یک قطره هم باشد توانسته ظرف او را لبریز کند و تقصیر شما نیست ، او باید به اوضاع روحی و درونی خود رسیدگی می کرده .

داستان طلاق هایی که ظرف یک هفته یا یک شب رخ می دهد ، قصه همین زنان و مردانی است که یاد نگرفته اند با هم صحبت کنند و دلخوری های کوچکشان را در همان زمان حل کنند . این شیوه رفتاری فقط مختص مردان نیست . بعضی خانم ها نیز چون بلد نیستند با شیوه ای صحیح گله کنند و دلخوری‌ خود را هر چند کوچک بیان کنند از گفتن آن صرف نظر می کنند . الفبای بیان دلخوری های کوچک ساده است ، فقط کافی است موارد زیر را رعایت کنید .

  1. کافیست موقعیت و زمان درست را بشناسید . همسر شما کاری کرده یا حرفی زده که باعث دلخوریتان شده اما ممکن است امروز حال او به دلیل مشکل کاری یا شرایط جسمی مناسب نباشد پس امروز وقت خوبی برای بیان دلخوری‌ نیست .
  2. در جمع از یکدیگر گله نکنید ؛ اگر کسی به غیر از شما دو نفر حضور دارد ، نباید در مورد موضوع دلخوری صحبت کنید .
  3. حتی موقعیت و حالت شما موقع گله کردن مهم است ؛ اگر او نشسته ، شما در مقابلش نایستید و بروید کنار او بنشینید .
  4. به لحن صدایتان توجه کنید تا گله شما سازنده باشد .
  5. واژه‌هایی که استفاده می کنید باید سرشار از آرامش و صمیمیت باشند . الفاظ محبت‌‌آمیز استفاده کنید ؛ عزیزم دیشب با حرفی که در حضور مادرت زدی ناراحتم کردی ، می دونم دوستم داری و قصدی نداشتی اما می خواستم این دلخوری کوچک را بگم تا رعایتش کنی . اگر آنقدر کمرو و خجالتی هستید که نمی توانید این جملات را بگویید پیامک بزنید یا یادداشتی زیبا درست کنید و گله خود را با همین شیوه محبت آمیز بنویسید ؛ عزیزم ، توقع اینکه ازت بخوام در حضور بقیه صمیمانه تر با من حرف بزنی ، زیاد نیست چون تو قبلا ثابت کردی بلدی این حس خوب را به من بدهی .
  6. نترسید از اینکه شاید حرفتان باعث دلخوری جدیدی شود . اگر امکان دارد همسر شما حتی با این شیوه کلامی مناسب دلخور شود ، خیلی بهتر از این است که حس کند شما صداقت ندارید و با حفظ ظاهر با او زندگی می کنید و تصویر شما در ذهن او خراب شود . یادتان نرود این دلخوری ها بین شما فاصله می اندازد و مانند موریانه رابطه تان را می خورد .

عقدونه بزرگترین بانک اطلاعاتی مجموعه های تشریفاتی مشهد .
بهترین تالار در مشهد ، زیباترین باغ تالار در مشهد ، مجلل ترین هتل تالار در مشهد ، با شکوه ترین باغسرا در مشهد و همچنین حرفه ای ترین آتلیه در مشهد را از ما بخواهید .
عقدونه برندی نو با ایده های متفاوت .