باورهای اشتباه درباره عشق

باورهای اشتباه درباره عشق

واقعیت یک رابطه عاشقانه خیلی وقت ها به شدت با باورهای واقعی تفاوت دارند . به این باورها و تصوراتی که اغلب ما درباره عشق در خود می پرورانیم ، فانتزی عاشقانه گفته می شود . در واقع فانتزی های عاشقانه باورهایی نادرست هستند که بسیاری از ما درباره عشق داریم . این افسانه ها عملا بی ضرر نیست و بعضا مانع انتخاب هوشمندانه ما در زمان ازدواج می شود . این باورها علایمی اشتباه درباره رابطه عاشقانه هستند که به سه دلیل زیر در ما شکل می گیرند ؛

 1. تماشای برنامه های تلویزیونی و فیلم ها .
 2. خواندن رمان های عاشقانه .
 3. فقدان آموزش درباره عشق .

ما آگاهانه یا ناآگاهانه اساس تصمیمات خود را در ازدواج و رابطه عاشقانه بر این فانتزی ها قرار می دهیم . در این بخش ما ابتدا به این فانتزی ها اشاره کرده و در ادامه ، به دلایل شکل گیری و تأثیرات این فانتزی ها و راه های رهایی از آن ها می پردازیم .

 • حتما باید یک رابطه عاشقانه داشت ؛ خیلی از جوان ها ، بخصوص دختران ، وقتی که از یک سن خاص بالاتر می روند ، فکر می کنند باید به هر دری بزنند تا ابتدا یک رابطه عاشقانه داشته باشند و بعد ازدواج کنند . به نظر آن ها حتی یک ازدواج ناموفق که از این رابطه ناشی شده باشد ، از ازدواج بدون عشق یا تجرد بهتر است . در اینکه رابطه عاشقانه در یک ازدواج موفق مهم است شکی نیست ، اما روابط عاشقانه به تنهایی نمی تواند فرد را در زندگی مشترک به موفقیت و رضایت برساند .
 • عشق کافی است ؛ “عشق هرگز کافی نیست” ، این عنوان یکی از کتاب های مشهورترین شناخت درمانگر دنیا ، “آرون تی بک” است . خیلی از جوان ها فکر می کنند که اگر عاشق طرف مقابل شان باشند ، دیگر همه مشکلات حل است و می توانند همه استرس ها را تاب بیاورند . اما واقعیت این است که سوخت عشق محدود است و نمی تواند برای همیشه زندگی را حرکت دهد . بالاخره یک روز عشق کاهش پیدا می کنند . بعضی ها هم فقط به این دلیل ازدواج نمی کنند که هنوز عاشق کسی نشده اند . عشق همان طور که ناگهانی می آید ، ناگهانی هم می رود ، پس اگر همه سرمایه خود را روی این احساس بگذارید ، مطئمن باشید ضرر می کنید .
 • عشق شفا می دهد ؛ بعضی ها فکر می کنند که می توانند با داشتن یک رابطه عاشقانه مشکلات روان شناختی خودشان را درمان کنند . بعضی ها هم فکر می کنند که با داشتن این رابطه ، مسئولیت پذیرتر می شوند . تحقیقات روان شناسان نشان می دهد که هر دو گروه اشتباه می کنند . عشق یک فعالیت مهم است که توجه و اراده فرد را می خواهد .
 • اگر عشق بخواهد اتفاق بیفتد ، اتفاق خواهد افتد ؛ عشق آموختنی است . دکتر “دایانا کایرچنر” ، روان شناس آمریکایی و نویسنده کتاب “عشق در 90 روز ، راهنمایی ضروری برای یافتن عشق واقعی تان” ، در این زمینه می گوید ؛ در کجای زندگی این رویکرد را خواهید داشت ؟ آیا شما فکر می کنید ، اگر یادگیری زبان فرانسه بخواهد اتفاق بیفتد ، خودش اتفاق می افتد . عشق یک فعالیت مهم است که توجه و اراده فرد را می خواهد به طور قطع ترشح هورمونی هر فردی که عاشق می شود ، اتفاق می افتد اما عشق ماندگار باید پرورش یابد و امکان رشد داشته باشد و قطعا شما باید از اشتباهات تان درس بگیرید .
 • عشق و رابطه عاشقانه مانند رودی است که آدم را با خود می برد ؛ شما عشق را انتخاب می کنید به گفته جانسون ، روان شناس مشهور حوزه خانواده و ازدواج ، عشق منفعل نیست ، یک اتفاق فعالانه است . او می گوید ؛ شما نیاز دارید که درگیرش شوید و گشوده باشید و متعهد شوید . مطمئنا افراد دلبسته شده از همدیگر عصبانی می شوند ، با هم دعوا می کنند و همدیگر را آزار می دهند . اما بر خلاف افرادی که یک پیوند عاطفی ناایمن دارند ، آنها قادرند دوباره به هم عشق بورزند و درباره احساسات شان به طرز صحیحی صحبت کنند . به عبارت دیگر ، موقعی که شما احساس می کنید اغلب آسیب پذیر و زخمی هستید ، به صورتی فعالانه تصمیم می گیرید که خطر کنید و همسرتان را به دست بیاورید و در این تلاش به او اطمینان مجدد می دهید . این تنها روش برای یک پیوند ایمن است .
 • مردان و زنان به صورت متفاوتی عاشق می شوند ؛ تصورات قالب جنسیتی به این باور منجر شده است که موقعی که این هیجان می آید ، مرد و زن قطب های متضادی هستند ؛ یک مرد واقعی گریه نمی کند ؛ زن هرگز در رابطه عاطفی ارضا نمی شود و تصورات دیگری از این قبیل ، اما نیاز به دوست داشتن برای همه به صورتی یکسان وجود دارد . زنانی که باور دارند همه مردان در واقع تنها تمایل به رابطه جنسی دارند ، عمق عاطفی همسرشان را دست کم می گیرند . جانسون بیان می کند که فرهنگ ما به مردان نیاموخته است که چگونه به دنبال رابطه عاطفی و اطمینان آفرینی باشند ، در حالی که آن ها آموخته اند که چگونه درخواست رابطه جنسی از همسرشان داشته باشند و اغلب موقعی که آن ها از لحاظ عاطفی احساس ناایمنی دارند ، اقدام به برقراری رابطه جنسی با همسرشان می کنند . مردان فکر می کنند اگر از زنشان درخواست اطمینان آفرینی کنند ، خوار شمرده می شوند ، اما اگر شما یک فرصت به خودتان بدهید ، پی خواهید برد که آن ها واقعا تمایل دارند شما از آن ها این درخواست را داشته باشید . موقعی که این به عواطف قوی تر منجر شود ، ما یک رابطه مشترک قوی داریم .
 • عشق واقعی بدون نیاز جنسی است ؛ این مورد امکان دارد که در یک رابطه بلند مدت وجود داشته باشد که هنوز با احساسات تند جسمی همراه است ، اما به ندرت اتفاق می افتد . به گفته جانسون ، بسیار اتفاق می افتد که شهوت و هوس و شیفتگی به جای عشق اشتباه گرفته می شوند . اینها عشق نیستند . به محض اینکه آنها کم رنگ شوند ، اگر یک رابطه عاطفی عمیق تر وجود داشته باشد ، رابطه جنسی نیز بهتر خواهد بود . او می گوید تحقیقات نشان داده است همسرانی که رابطه جنسی دارند و از آن لذت می برند ، زوج های با سابقه زیاد در زندگی مشترک هستند .
 • عشق واقعی فاقد وابستگی است ؛ افراد در فرهنگ آمریکای شمالی به این دلیل از دلبستگی های عمیق و ناایمنی های عاطفی احساس شرمندگی می کنند که آموخته اند نیاز به فردی دیگر نشانه ضعف است . این مورد ، به ویژه در باره مردان صادق است . یک پیوند عاشقانه ایمن ، موجب استقلال زوج می شود .
 • یا معشوق و یا هیچ کس ؛ یکی از باورهای شایع غلط و احساسی درباره عشق و رابطه عاشقانه این است که اگر من با اولین فردی که عاشقش شده ام ازدواج کنم ، خوشبخت می شوم و گرنه بدبختی تمام زندگی ام را می گیرد . اما پختگی ، مهارت و توانایی های ارتباطی انسان هاست که تضمین کننده یک رابطه موفق است و این توانایی ها فقط در یک نفر خلاصه نشده اند .

عقدونه بزرگترین بانک اطلاعاتی مجموعه های تشریفاتی مشهد .
بهترین تالار در مشهد ، زیباترین باغ تالار در مشهد ، مجلل ترین هتل تالار در مشهد ، با شکوه ترین باغسرا در مشهد و همچنین حرفه ای ترین آتلیه در مشهد را از ما بخواهید .
عقدونه برندی نو با ایده های متفاوت .