مراقبت از ناخن ها

مراقبت از ناخن ها

قبل از آنکه به معرفی نسخه های تقویت ناخن ها بپردازیم ، بهتر است انواع ناخن و مشخصات هر یک را معرفی کنیم .

  • انواع ناخن ها :
  • ناخن های خشک : این ناخن ها زِبر و خشک هستند و وقتی روی آن ها دست می کشید حالتی خشن دارند . رمز مراقبت از این ناخن ها آن است که آن ها را دوباره هیدراته کنید . ویتامین ای برای این منظور بسیار مفید است . کپسول ویتامین ای را باز کنید و هر روز صبح و عصر روی ناخن ها بمالید .
  • ناخن های نرم : اگر ناخن شما به راحتی خم می شود و رشد کمی دارد شما دارای ناخنی نرم هستید و باید آن را سخت کنید . برای این منظور از مواد سخت کننده ی ناخن استفاده کنید . معمولاً آب باعث نرمی ناخن می شود . این افراد بعد از شستشوی دست باید با روغن(نارگیل ، بادام ، زیتون و کنجد) ناخن را از حالت نرم در آورده و به آن استحکام و سختی دهند . ضمناً این افراد برای شستشو باید حتماً از دستکش استفاده کنند .
  • ناخن های طبیعی : ناخن طبیعی با فشار اندکی خم می شود . بستر آن صورتی رنگ است ، رشد خوبی دارد و خشن نمی باشد .
  • گیاهان موثر و نسخه های ترکیبی گیاهی جهت حفظ زیبایی و تقویت ناخن ها :
  1. گزنه ی دو پایه،دُم اسب(گیاه) : گیاهان مذکور را به نسبت مساوی با هم مخلوط کرده و بکوبید و کپسول های 250 میلی گرمی را از آن پر کرده و جهت کاهش شکنندگی ناخن ها در هر شبانه روز سه الی شش عدد مصرف نمایید .
  2. روغن سیاه دانه : جهت تقویت و استحکام ناخن ها و کاهش پوسته های اطراف آن بر روی ناخن ها و اطراف آن ها مقداری روغن سیاه دانه مالیده و نیم ساعت بعد شستشو دهید .
  3. پودر سنجد آسیاب شده با هسته : جهت تقویت ناخن ها و افزایش استحکام آن ها همه روزه یک قاشق چای خوری پودر سنجد آسیاب شده با هسته را در یک فنجان شیر ریخته و بنوشید . این کار را تا سه هفته ادامه دهید .
  4. آب لیمو(یک فنجان کوچک)،روغن زیتون(یک قاشق غذاخوری)،پودر سنگ مرمر آسیاب شده یا پودر پوست تخم مرغ(دو قاشق مربا خوری) : پودر سنگ مرمر یا پوست تخم مرغ را در آب لیمو بریزید و پس از 2 ساعت روغن زیتون را به آن افزوده و هم بزنید . سپس نوک انگشتان و ناخن ها را به مدت 20 دقیقه داخل این مخلوط قرار دهید .

منبع : گنجینه سبز درمان . تألیف میترا قاسمی .

عقدونه بزرگترین بانک اطلاعاتی مجموعه های تشریفاتی مشهد .
بهترین تالار در مشهد و تالار عروسی در مشهد ، زیباترین باغ تالار در مشهد ، مجلل ترین هتل تالار در مشهد ، با شکوه ترین باغسرا در مشهد و همچنین حرفه ای ترین آتلیه در مشهد را از ما بخواهید .
عقدونه برندی نو با ایده های متفاوت .