پرسش های ضروری قبل از ازدواج

پرسش های ضروری قبل از ازدواج

ازدواج یکی از مهم ترین اتفاقاتی است که زندگی افراد را با تغییر رو به رو می کند . اما متاسفانه ، اغلب افراد بدون هیچ برنامه ای و بدون توجه به داشتن یا نداشتن پیش نیازهای لازم روان شناختی برای آن ، تصمیم به ازدواج می گیرند و برای آن اقدام می کنند . اغلب آن ها با این ذهنیت پیش می روند که بعد از ازدواج همه چیز به خوبی پیش خواهد رفت . اما درصد بالای طلاق نشان می دهد که این ذهنیت درست نیست . البته منظور ما در اینجا مسائل اقتصادی و بیرونی نیست . اغلب پیش نیازهایی مورد توجه قرار نمی گیرد که از جنس روان شناختی و آمادگی درونی و ذهنی هستند . ما در اینجا به این پیش نیازها با عنوان سوالاتی که باید از خودتان بپرسید اشاره می کنیم .

  • چرا می خواهید ازدواج کنید !؟!

به خودتان زمان بدهید تا به این سوال با دقت پاسخ دهید . شاید شگفت زده شوید اگر بدانید افراد زیادی در جامعه ما و اغلب جوامع وجود دارند که تنها به دلیل تحت فشار قرار گرفتن از سوی خانواده ، دوستان یا جامعه ازدواج می کنند ؛ اگر شما هم یکی از این افراد هستید ، باید پیش از اینکه خیلی دیر شود در تصمیمتان به ازدواج تجدید نظر کنید .

  • چرا می خواهید با این فرد ازدواج کنید !؟!

“من او را دوست دارم” . یک پاسخ کافی برای این سوال نیست ، زیرا عشق برای موفقیت در زندگی مشترکتان کافی نیست . بنابراین چند لحظه عمیق تر فکر کنید ، به ویژگی ها و صفات مشخص او فکر کنید . برای مثال ، گفتن جمله “او خوب است” اطلاعات سودمندی به شما نمی دهد اما گفتن اینکه “او فردی بخشنده و مهربان است” اطلاعات خوبی است . به طور کلی باید به این سوال جواب دقیقی دهید که این فرد که شما تصمیم به ازدواج با او گرفته اید ، چه تفاوت های مشخصی با افراد دیگری که مورد نظر شما برای ازدواج قرار نگرفته اند دارد ؟

  • چه خصوصیات و ارزش های بنیادینی دارید که می توانید با همسر آینده تان تقسیم کنید !؟!

قبل از اینکه به همسر آینده تان قول و تعهد بدهید که چه مواردی را در زندگی مشترک انجام خواهید داد ، باید در مورد آن ها گفت و گو کنید . البته این درست است که دفعه اول صحبت درباره ارزش های بنیادین لازم نیست .

  • میان شما و همسر آینده تان چه تفاوت های بنیادینی وجود دارد !؟!

شور و اشتیاق و شادی داشتن یک رابطه عاشقانه می تواند جلوی دید شما را تیره و کدر کند . نزدیک بینی عشق تا وقتی که تنها به زندگی رویایی با معشوقتان فکر می کنید ، میدان دید شما را محدود می کند . در این حالت ، شما تنها شباهت هایتان را بر جسته می کنید و می بینید . اما مهم است که دیدتان را دوباره متمرکز کنید و به تفاوت های خود و فردی که می خواهید با او ازدواج کنید نیز فکر کنید . با این کار شاید متوجه تفاوتی شوید که شما نمی توانید با آن زندگی کنید .

  • درباره زندگی مشترک چه خیالات و رویاهایی در سر دارید !؟!

شما و همسر آینده تان درباره ازدواج انتظاراتی دارید ؛ موقعی که انتظاراتتان بسیار متفاوت از انتظارات همسر آینده تان باشد ؛ احتمالا زندگیتان دچار تعارضات جدی می شود . برای مثال ، او انتظار دارد که هر جمعه هر دویتان به دیدار خانواده اش بروید ، در حالی که تصور شما این است که روزهای تعطیل تنها باشید . بسیاری از همسران چنین تصوراتی را دارند که به دلیل مشخص نکردن آن پیش از ازدواج تنها بعد از ازدواج و مواجه شدن با تغییراتی که بخش طبیعی یک زندگی مشترک است ، از خواب بیدار می شوند .

گردآوری توسط عقدونه .

عقدونه بزرگترین بانک اطلاعاتی مجموعه های تشریفاتی مشهد .
بهترین تالار در مشهد ، زیباترین باغ تالار در مشهد ، مجلل ترین هتل تالار در مشهد ، با شکوه ترین باغسرا در مشهد و همچنین حرفه ای ترین آتلیه در مشهد را از ما بخواهید .
عقدونه برندی نو با ایده های متفاوت .