چند رفتار اشتباه که همه را از شما دور می کند

چند رفتار اشتباه که همه را از شما دور می کند

همه ی انسان ها در زندگی خواه و یا ناخواه با رفتارهایی موجب ناراحتی دیگران می شوند . رفتار غلطی که شاید ندانسته موجب سردی روابط و تنها شدن فرد می شود . بعبارت دیگر همه ی ما در زندگی حداقل یک بار ، اگر بیش از این روی نداده باشد ، رفتارهایی از خود نشان داده ایم که دیگران را از ما دور کرده است . این ماهیت بشر است و هیچ کس نباید بابت این موضوع دچار شرمندگی شود . همین که بدانید یکی دو مورد از این خصایص را دارید ، قدم خوبی به سوی حذف این گونه خلقیات بد از زندگی تان بوده و سرآغاز ورود مثبت نگری به زندگی تان خواهد بود . بیش تر اوقات ، آدم ها ممکن است حتی متوجه نشوند که با رفتارشان دیگران را از خود دور می کنند . دلایل زیادی برای این پیامد وجود دارد و مقاله ی حاضر ، روی این رفتارها و چگونگی تغییر دادن آنها تمرکز دارد . چهار رفتار اشتباهی که آدم ها را از شما دور می کنند و چگونگی تغییر دادن آن ها را در زیر به صورت مختصر بررسی می کنیم

  • تکبر .

نمایش رفتاری متکبرانه از خودتان قطعا آدم ها را در همه ی موقعیت های اجتماعی از شما دور می کند . هیچ کس دوست ندارد از یک “خود باد کرده” و یا بعبارتی “یک فرد متکبر” دائما داستان هایی درباره ی خودساختگی اش بشنود . صحبت کردن درباره ی خودتان عالی است ، زمانی که سطحی و صادقانه باشد . تشخیص حقیقت و دروغ حرف های شما کار آسانی است . علی رغم آن چه رسانه های جریان اصلی ممکن است به تصویر بکشند ، هیچ شخصی در جهان وجود ندارد که محور دنیای تمام آدم ها باشد . ایده ی خوبی است ؛ این که همیشه آدم های دیگر را در معرض توجه قرار بدهیم و متوجه پیامدهایی که تصمیمات و عملکرد ما برای آنها دارند ، باشیم . به این ترتیب می توانیم روابط سالم تری ایجاد کنیم . هر حبابی را که به خودی خود در اطراف تان بزرگ شده و ممکن است در آن زندگی کنید ، بترکانید و بکوشید با اطرافیان تان ارتباط برقرار کنید و نیازها و شادی های آنها را درک کنید .

  • خودخواهی .

تردیدی وجود ندارد که جهان می تواند آدم های باملاحظه تر و متفکرتری داشته باشد . ذره ای از خودگذشتگی تاثیر بسزایی دارد در حفظ آدم هایی که بیش ترین اهمیت را در زندگی شما دارند . بشر بر اساس ماهیتی که دارد ، مخلوقی اهل شهود است و اگر کاری را با نیتی خودخواهانه انجام بدهید ، حس می کند . این که ممکن است آدم ها همیشه بر اساس این شهود عمل نکنند ، سود بردن از دیگران و فریفتن آنها را توجیه نمی کند . برای داشتن یک زندگی شاد ، باید یاد بگیرید چه طور با دیگران زندگی کنید و برای آنها احترام قائل باشید و این مستلزم بخشیدن بخشی از خودتان است . بدون این که در ازای آن چیزی بخواهید . از قضا ، وقتی بخشی از خود را بدون این که انتظاری از کسی داشته باشید ، ببخشید ؛ آن را به میزانی حتی بیش تر ، باز پس خواهید گرفت . بنابراین اگر نیازمند حمایت یا مغفرت هستید ، کانون توجه تان را تغییر دهید و صرفا یک موهبت باشید .

  • احترام نگذاشتن به تصمیمات و ارزش های دیگران .

گاهی اوقات آدم ها ، بیش از حد به خود و باورهایشان اعتقاد دارند . این باعث می شود که دیگران و تصمیمات شان را تحقیر کنند ، بدون این که از آنها آگاه باشند . در موارد خاص ، بعضی آدم ها پا را فراتر می گذارند و عمدا دوست دارند دیگران احساس حقارت کنند . اما ، این راه درستی برای زندگی و کسب احترام نیست . برای تغییر این رفتار ، باید درک کنیم که هر آدمی معیارهای متفاوتی برای زندگی خودش تعیین می کند و این هیچ مشکلی ندارد . همه ی ما ارزش های منحصر به فردی داریم و هیچ کس بهتر از دیگری نیست . به این واقعیت احترام بگذارید و همان احترامی را که برای خودتان قائل هستید برای دیگران نیز قائل باشید .

  • شکایت همیشگی از شرایط .

آدم های شاد و موفق زیاد شکوه و شکایت نمی کنند . در مقابل ، به نظر می رسد که آدم های دائما شاکی همیشه چیزی منفی برای گفتن دارند . حتی زمانی که اطرافیان شان شاد هستند . اصل مطلب این که ؛ همه ی ما موقعیت های متفاوتی داریم که در طول زندگی با آن مواجه می شویم ، اما در نهایت این موقعیت ها متعلق به خودمان هستند منصفانه یا غیر منصفانه ، خواسته یا ناخواسته . به جای ناله کردن که راه به جایی نمی برد ، دنبال راه حل برای مشکلات تان باشید .

عقدونه بزرگترین بانک اطلاعاتی مجموعه های تشریفاتی مشهد .
بهترین تالار در مشهد ، زیباترین باغ تالار در مشهد ، مجلل ترین هتل تالار در مشهد ، با شکوه ترین باغسرا در مشهد و همچنین حرفه ای ترین آتلیه در مشهد را از ما بخواهید .
عقدونه برندی نو با ایده های متفاوت .