7 تلنگر برای آن هایی که زندگی زناشویی را شوخی می گیرند

7 تلنگر برای آن هایی که زندگی زناشویی را شوخی می گیرند

تلنگرهایی برای اقرادی که زندگی زناشویی را شوخی می گیرند :

  • تلنگر اول : در یکدیگر حل شوید ، نه اینکه یکدیگر را از بین ببرید . برخی زوج ها در حالی که با یکدیگر زندگی می کنند به نوعی زیر پای یکدیگر قرار دارند و برخی دیگر در هم حل شده اند . اما در نقطه ی مقابل زوج هایی هستند که بندرت کنار یکدیگرند چه برسد به آنکه با هم یکی شوند . نکته این است که ازدواج در حقیقت واحد شدن و با هم بودن است ، پس هشدار می دهیم اگر به ندرت زمانی را برای گذراندن با شوهر یا همسرتان اختصاص می دهید پیوند هایی که میانتان وجود دارد در هر سطح و شدتی که باشد به زودی ضعیف و کم رنگ شده و در نهایت از هم گسسته می شود . پس تلاشتان بر این باشد که همواره به دنبال نکات و سوژه های جدید برای نزدیک کردن خود به همسرتان باشید . این سوژه ها می تواند یک هدیه ی کوچک تا یک پیاده روی چند دقیقه ای باشد .
  • تلنگر دوم : ازدواج رقابت نیست . برای برخی افراد خیلی سخت است که طبیعت رقابتی بودن خود را خارج از دنیای ازدواج و زندگی زناشویی قرار دهند . گویی آن ها احساس شدیدی از نیاز را برای پیروز شدن در هر گفتگو و هر لحظه از زندگی مشترک احساس می کنند . برای این دسته از افراد این توصیه را داریم که نخست شما و همسرتان یک تیم هستید و نه دو تیم رقیب ، در نتیجه هر اتفاقی که برای شما بیافتد در نهایت بر همسرتان نیز تأثیر خواهد گذاشت . از آن گذشته همسرتان مهمترین فرد در زندگیتان محسوب می شود . حالا آیا می خواهید که مهمترین عنصر زندگیتان بازنده باشد ؟! یا تمایل دارید که بر احساسات مهمترین فرد زندگیتان پیروز شوید ؟!
  • تلنگر سوم : به صحبت کردن ادامه دهید . بدون برقراری ارتباط ازدواجتان محکوم به شکست است . شاید این گفته کمی اغراق آمیز باشد ؛ اما هیچ گاه نباید از اهمیت گفتگو غافل شد . شما باید این توانایی را داشته باشید که هر چیزی را به همسرتان بگویید . از گفتن هیچ چیز ترسی به دلتان راه ندهید . او باید کسی باشد که به راحتی و با فراغ کامل افکارتان را با او در میان بگذارید و نظراتش را جویا شوید . بی تردید در زندگی با مشکلات کوچک و بزرگ زیادی روبرو خواهید شد . در این زمان بهترین راه برای غلبه بر آن ها صحبت کردن درباره ی حل مشکلات با شریک زندگیتان و یافتن راه مناسب می باشد . تجربه ثابت کرده است زوج هایی که خطوط ارتباط ضعیفی دارند معمولاً احساساتشان را برای خود نگه داشته و به اصطلاح خودخوری می کنند .
  • تلنگر چهارم : به چیزهای جدید فکر کنید . بی تردید موفق ترین راه برای تازه و با طراوت نگاه داشتن یک ازدواج تجربه کردن کارهای جدید است . این تجربه ها می تواند یک سرگرمی جدید ، مثلاً رفتن به تئاتر برای نخستین بار یا هر چیز نوین دیگر باشد . اگر مراقب نباشید زندگیتان خسته کننده می شود . هر چیز که رویدادهای عادی را متحول کند بعنوان یک تجربه ی جدید در با طراوت نگاه داشتن ازدواج مؤثر است .
  • تلنگر پنجم : نظراتش را جویا شوید . همسر شما شریک حقیقی شما در زندگی است . چون شما و همسرتان به عنوان دو شریک ، موارد مشترکی را تجربه می کنید . هر تصمیم بر زندگی هر دو نفر تأثیر می گذارد . شایسته است که برای داشتن یک زندگی آرام و عاری از تنش به یکدیگر اعتماد و اطمینان کامل داشته باشید و به نظرات یکدیگر احترام بگذارید .
  • تلنگر ششم : گرفتن حالت تدافعی فاجعه است . البته این حالت طبیعی است که هر گاه شکایتی از شما شود حالت تدافعی به خود بگیرید . در برخی از اوقات گرفتن حالت تدافعی و ارائه ی واکنش های شدید آغاز یک مشکل بزرگ خانوادگی میان زن و شوهر جوان خواهد بود ؛ این اشتباه بزرگی است که پاسخ هر انتقاد مطرح شده از سوی همسر را بلافاصله و با بیانی منفی ارائه کنید . با خود تمرین کنید که انتقادات وارد شده از سوی همسرتان را با آرامش و نشان دادن رفتارهای طبیعی پذیرا شوید .
  • تلنگر هفتم : تفاوت ها را بپذیرید ، زیرا هیچ زوجی کامل نیستند . معمولاً هر زن و مردی در زندگی روزمره بحث و مجادله می کنند . این نتیجه ی طبیعی فرآیند موسوم به زندگی مشترک است و در دوران مدرن امروزی فشارهای محیطی تأثیری منفی بر این فرآیند می گذارند . پس طبیعی است که در این رهگذر تفاوت های بسیاری بوجود آید . هنر شماست که از این تفاوت ها استفاده کرده و با رفتاری آرام و معقولانه از آن ها بعنوان سکوهای پرش استفاده نمایید.

منبع : فقط عروس و داماد ها بخوانند ، تألیف محمدرضا قربان زاده .

عقدونه بزرگترین بانک اطلاعاتی مجموعه های تشریفاتی مشهد .
بهترین تالار در مشهد ، زیباترین باغ تالار در مشهد ، مجلل ترین هتل تالار در مشهد ، با شکوه ترین باغسرا در مشهد و همچنین حرفه ای ترین آتلیه در مشهد را از ما بخواهید .
عقدونه برندی نو با ایده های متفاوت .