ازدواج با این افراد پایان خوشی ندارد

ازدواج با این افراد پایان خوشی ندارد

ازدواج مسئله ی بسیار مهمی است که این روزها رنگ دیگری به خود گرفته است . با توجه به ملاک های دختر و پسر قبل از ازدواج و مشکلات زندگی مشترک بعد از ازدواج و برای جلوگیری از این مشکلات باید دانست چه کسانی نباید با هم ازدواج کنند .

  • افرادی که نباید با هم ازدواج کنند .

دختر و پسر جوانی که در یک نگاه عاشق هم می شوند و بدون داشتن هیچ شناختی وارد یک زندگی مشترک می شوند باید منتظر بروز هر نوع مشکلی باشند . چرا که نداشتن شناخت کافی از علل اصلی بروز تضادهای رفتاری و شخصیتی در جریان زندگی است .

  • دانستن این نکات پیش از ازداج ضروری است .

باید با ویژگی ها و خصیصه های شخصیت های مختلف آشنا باشیم . بدون درک این موضوع تعیین اینکه چه کسانی نباید با هم ازدواج کنند ، دشوار است . برای پرداختن به این موضوع باید به دو نظریه معروف در زمینه ازدواج اشاره کنیم ؛ نظریه شباهت و نظریه مکملیت .

  1. بر اساس نظریه شباهت ، افرادی که از لحاظ برخی ویژگی ها شبیه هم هستند ، می توانند رابطه خوبی با هم داشته باشند . با این حال همیشه شباهت مناسب نیست ؛ مثلا دو نفر که از لحاظ ویژگی های شخصیتی هر دو خود شیفته هستند و طرح واره های استحقاق دارند ، در زندگی با هم مشکل های زیادی خواهند داشت چون هر دو فرد بدنبال اثبات برتری خود ، بی توجهی به احساس دیگری و تلاش برای کنترل فرد مقابل هستند . بنابراین ، این نوع شباهت ها مشکل ساز خواهد بود چون دو پادشاه در یک اقلیم نمی گنجد .
  2. در مقابل ، بر اساس نظریه مکملیت ، بهتر است افرادی که دارای ویژگی های شخصیتی مکمل هم هستند ، با هم ازدواج کنند ، اما خود مکملیت هم می تواند به صورت سالم یا بیمار گونه باشد . مثلا زن و مردی که با هم ازدواج کرده اند و یکی فردی وابسته ، بدون اعتماد به نفس و کم بین است و دیگری فردی کنترل گر ، قدرت طلب و استثمارگر ، به ظاهر مکمل هم هستند اما در دراز مدت یکی از طرفین در این رابطه آسیب می بیند و رابطه آسیب زا می شود . بنابراین این مکملیت خوب نیست و این افراد نباید با هم ازدواج کنند . در مقابل ، در مکملیت سالم مثلا شخصی که تا حدودی ویژگی درون گرایی دارد ، اگر با فردی دارای درجه های نسبتا خفیف برون گرایی ازدواج کند ، شاید خیلی آسیب زا نباشد . یا اگر فردی که عصبی و تند مزاج است با فردی که نسبتا آرام و دارای کنترل هیجانی است ازدواج کند ، مکمل خوبی برای هم خواهند بود .

آنچه مهم است شیوه تعیین این الگوهای شخصیتی است که حتما باید توسط متخصصان و افراد صاحب صلاحیت انجام گیرد . افراد برای انتخاب مناسب همسر باید اول خودشان را بشناسد و با خصوصیات شخصیتی و معیارها و ملاک های خود و نقاط قوت و ضعفشان آشنا شوند . گام بعدی ، شناخت طرف مقابل و تطبیق خصوصیات شخصیتی او با ویژگی های خود و تعیین درجه تناسب است . در این میان مشاوران و روان شناسان آموزش دیده می توانند به فرایند خودشناسی و نیز تعیین درجه تناسب افراد در آستانه ازدواج کمک کنند . آموزش مهارت های خودشناسی در چارچوب برنامه مهارت های زندگی زناشویی بسیار کلیدی است . در نهایت باید توجه داشته باشیم ازدواج ، پیوند تفاوت هاست . هیچ دو نفری کاملا شبیه هم نیستند . پس درجاتی از تفاوت بین زن و شوهر طبیعی است و به پویایی رابطه کمک می کند . آنچه مشکل ساز است ، تضاد بین ویژگی های شخصیتی است که باید مورد توجه جدی قرار گیرد . چون با وجود شباهت های خانوادگی و تحصیلی ، اختلاف های شخصیتی فاحش می تواند پیوند زناشویی را سست کند .

عقدونه بزرگترین بانک اطلاعاتی مجموعه های تشریفاتی مشهد .
بهترین تالار در مشهد ، زیباترین باغ تالار در مشهد ، مجلل ترین هتل تالار در مشهد ، با شکوه ترین باغسرا در مشهد و همچنین حرفه ای ترین آتلیه در مشهد را از ما بخواهید .
عقدونه برندی نو با ایده های متفاوت .